Täna saab vaadata maailma üht hinnalisemat spordikarikat ja võtta tipp-purjetajatelt autogramme

 (1)
Rändkarikat valvavad turvamehed
Hinnaline rändkarikas.Foto: Pressiteade

Täna on Kristiine keskuse aatriumis kõigil võimalik oma silmaga näha maailma väärtuslikemate sporditrofeede hulka kuuluvat purjetamise MM-i rändkardikat Finn Gold Cup, mis on valmistatud 18-karaadisest kullast ning mille väärtus on vahemikus 10 000 – 15 000 eurot. Samuti on vaatamiseks esmakordselt väljas Finni MM-i medalid ja Finni võistluspaat, kell 16.30 jagavad autogramme Eesti koondislased Deniss Karpak, Lauri Väinsalu ja Martti Kinkar.

Finni kuldkarikas, võistluspaat ja MM-i medalid on vaatamiseks väljas Tallinnas Kristiine keskuse aatriumis kolmapäeval hommikust õhtuni. Kell 16.30 jagavad autogramme Eesti koondise liikmed: vahepealne maailma edetabeli liider Deniss Karpak, maailma edetabelis praegu 6. kohal olev Lauri Väinsalu ja Martti Kinkar.

Purjetamise maailmameistrivõistlused Finn klassis toimuvad 23.-31. augustil Tallinnas Pirital. MM-ile on oodata sadakond maailma parimat Finni purjetajat, nende seas kõik maailma edetabeli 25 esimest meest. Finn-klassi MM-i toimumine Tallinnas on Eesti spordiajaloos märkimisväärne sündmus – tegu on läbi aegade neljanda korraga, kui Eestis peetakse olümpiaala täiskasvanute klassi maailmameistrivõistlused. Finn on kõige vanem järjepidevalt olümpiamängude kavas olnud purjetamisklass, kuuludes olümpiaprogrammi alates 1952. aastast.

Üleni kullast valmistatud Finni rändkarika ajalugu ulatub 1956. aastasse, mil Suurbritannia Royal Corinthian Jahtklubi kinkis trofee Rahvusvahelisele Finni Liidule maailmameistrite autasustamiseks. Brasiilia purjetaja Jörg Bruder, kes võitis maailmameistrivõistlused kolmel korral, hukkus lennuõnnetuses 1973. aastal, olles teel Prantsusmaale tiitlit kaitsma. Temaga kaasas olnud rändkarikas hävis lennuõnnetuses. 1975. aastal valmistati uus puhtast kullast trofee, mis oli välimuselt eelmise karika täpne koopia ning läks allikate andmetel tol ajal maksma 300 000 prantsuse franki. Karika turvalisuse eest seisab turvafirma USS Security, kes valvas ka UEFA Champions League’i karikat 2011. aastal Ukrainas.

Seotud lood:

Võistlused korraldab Eesti Finn Klassi Liit koostöös Eesti Jahtklubide Liidu ja ESS Kalev Jahtklubiga. Võistluse läbiviimist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond, võistlust toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.