TÄNA: Purjetamise Finn-klassi MM-il viimased sõidud ja pidulik lõpetamine


Finn Gold Cup Tallinnas
Finn Gold Cup TallinnasFoto: Tiit Blaat

Purjetamise Finn klassi maailmameistrivõistlused lõppevad täna Tallinna lahel medalisõidu ja lõpusõiduga. Enne viimast sõitu asub Deniss Karpak 14. kohal, Lauri Väinsalu 17. kohal ning Martti Kinkar 60. kohal.


Medalisõit kümnele paremale on plaanis kell 12, lõpusõit kõigile teistele kell 14. Autasustamistseremoonia on plaanis sõltuvalt sellest, kas sõidud õnnestub õigeaegselt pidada, orienteeruvalt kell 17 või hiljem.

Autasud annab üle 1980 Tallinna olümpiaregati võitja Finn klassis Esko Rechardt. Maailmameistrile antakse üle rändkarikas Finn Gold Cup, mille väärtus on hinnanguliselt 10 000 – 15 000 eurot.

Medalisõit toimub kaldale lähedal ja sellele saab mõistlikult distantsilt kaasa elada Pirita muulilt. Huvilistel on võimalik siirduda ka Kalev Jahtklubi jahtidega merele MM-i oma silmaga jälgima. Kohti on piiratud arvul, info jahtklubi kodulehelt www.kjk.ee.

Võistlused korraldab Eesti Finn Klassi Liit koostöös Eesti Jahtklubide Liidu ja ESS Kalev Jahtklubiga. Võistluse läbiviimist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond, võistlust toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital. Tegu on läbi aegade neljanda korraga, kui Eestis peetakse olümpiaala maailmameistrivõistlused.