Tallinna Sadam Purjetamise Eesti MV etapil avapäeval valitsesid finišit Rammo, Pohlak ja Väinsalu


Tallinna Sadam Purjetamise Eesti MV etapil avapäeval valitsesid finišit Rammo, Pohlak ja Väinsalu
Anna PohlakFoto: Eesti Jahtklubide Liit

Vanasadama lähistel tuulistes oludes alanud Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapiks olevatel Kalev Jahtklubi meistrivõistlustel purjetasid olümpiaklasside ning katamaraanisportlased täna kolm fliidisõitu. Laser Standardil juhib avapäeva järel Karl-Martin Rammo, Laser Radialil Anna Pohlak, Finnil Lauri Väinsalu, 470 klassis Ilmar Rosme ja Enely Liepkalns ning F-18-l Andres Laul ja Ain Roosma.

Laser Standardil näitas avapäeva kõikides sõitudes oma kindlat paremust äsja Rio olümpiapileti välja võidelnud Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK). Teisel kohal asub kõik finišid teisena võtnud Mihkel Väli (ROPK) ning kolmandat kohta on hoidmas Martin Aruja (ROPK).

Laser Radial klassi konkurentsis oli samamoodi teistest kindlalt üle Anna Pohlak (TJK). Ka ülejäänud esikolmiku kohad on enda valdusse haaranud õrnema sugupoole esindajad: teine on Anne-Mari Luik (ROPK) ja kolmas Annegret Unnuk (ROPK).

Samamoodi läksid Finn klassis täna sõiduvõidud vaid ühele sportlasele - Lauri Väinsalule (ROPK/TREV2). Talle järgnevad Harles Liiv (ROPK) ja soomlane Mikael Hyryläinen.

Liidripositsioon puhta võitude seeriaga kandus edasi ka F18 katamaraaniklassile. Siin on tugevaimaks paatkonnaks Andres Laul ja Ain Roosma (SRA NYCS). Aivar Soo ja Uku Kuusk (HJK) on asetunud teisele, Jüri Saarnak ja Rasmus Tamre (SRA NYCS) kolmandale kohale.

Seotud lood:

Kahepaadil 470 juhivad Ilmar Rosme ja Enely Liepkalns (KJK) Mari Põldmaa ja Johanna Poksi (TJK) ees. Laser Radial klassis võistleb 24, Standardil 9 ja Finnil 4 purjetajat. Kahepaatidest on 470 klassis osalemas 3 ja katamaraanil F18 7 tiimi.

Laupäeval antakse esimese fliidisõidu hoiatussignaal kell 12 ning pühapäeval algavad fliidisõidud kell 11 ja finaalsõidud kell 14. Pühapäevane päev tõotab suurt põnevust ja närvikõdi ka pealtvaatajatele. Programmi juhatab sisse kell 12 toimuv staaride võidusõit katamaraanidel, mis on sadama kruiisikailt väga lähedalt jälgitav, nagu ka samas algusega kell 14 lühirajal toimuvad regati finaalsõidud parimatele, mille kulgu kommenteerib kaldalt rahvusvahelise kategooria purjetamiskohtunik Priit Rüütel.