ORC 1 grupis võitis regati seitsme sõidu kokkuvõttes Jaak Jõgi meeskond jahil Forte (KJK). Teise koha saavutas Amservi tiim Juss Ojala juhtimisel (JK Dago) ning kolmandaks tuli Lady Birdi paatkond Jaanus Tagu käe all (PJK). Grupis võistles 5 jahti. Karikasarja võitis samuti Forte, teiseks tuli kokkuvõttes Lady Bird ning kolmandaks Premium, kapteniks Priit Tammemägi (KJK).

Grupis ORC 2 tegi kindlalt tugevaima esituse jahil Sugar 2 seilanud tiim, roolis Mihkel Kosk (PJK). Aleksandr Karboinovi meeskond jahil Brigitta-X (KJK) tuli teiseks ning kolmanda kohaga lõpetas võistluse Ivar Aru tiim jahil Cherie (KJK). Grupis võttis omavahel mõõtu 7 jahti. Eesti Karika üldvõitja on Sugar 2 Sven Heili kaptenikäe all seilava Passione (KJK) ning Erki Meltsi juhitava My Car/Holmen (PJK) paatkonna ees.

Katarina Jee Mart Tamme juhtimisel (SMS) tuli esikohale ORC 3 grupis Alar Ivansoni roolitud Tessa tiimi (KJK) ning Tanel Tamme käe all seilava Vesikaare (KJK) ees. Grupis osales regatil 5 jahti. Karikasarja lõpptulemustes osutus esikolmiku paremusjärjestus samaks.

Grupis ORC 4 võttis võidu Koit Pautsi meeskond jahil Edasi (HJK), järgnemas Blanca Jaan Tiidemanni tiimiga (KJK) ning Minni Andres Aaviku käe all purjetava paatkonnaga (KJK). Grupis võistles 9 jahti. Sarja võitja on Edasi Priit Põldmaa juhitava Leila (KJK) ning Ülari Velviste roolitava Lagle II ees.

Karikasarja arvestuse väliselt võistelnud ESTLYS grupis läks Tallinna meistrivõistluste esimene koht jahile Right Now Jevgeni Kazakovi juhtimisel (KJK). Teise koha sai Olev Oolupi roolitav Tuuli (HJK) ning kolmanda Mikk Kööseli kaptenikäe all seilav Greta (KJK). ESTLYS grupis oli võistlevaid jahte 6.

Tallinna meistrivõistlused korraldas Kalevi Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

EJL Avamerepurjetamise Eesti Karikas koosnes kokku viiest regatist. 1. juulil Haapsalu lähistel purjetatud Kessu regatile järgnes 5.-7. juulil Pärnus alanud ja lõppenud Watergate regatt. Järgmisena seilati 8.-14. juulil pikkade traditsioonidega Muhu Väina regatil, mis olid ühtlasi Eesti meistrivõistlusteks avamerepurjetamises. 18. augustil purjetati Ruhnu regatil ning viimaseks sarja etapiks olid 29.-30. septembril aset leidnud Tallinna meistrivõistlused. Osalevad jahid olid võistlusväärtuse alusel jagatud nelja gruppi - ORC1, ORC2, ORC3, ORC4. Kõigis gruppides arvestati sarja kokkuvõttes nelja paremat etapi tulemust.

Jahid olid gruppidesse jagatud vastavalt GPH (general purpose handicap) händikäp süsteemile. GPH näitab jahi arvestuslikku kiirust ühikus sekund/miil ehk mitme sekundiga jaht peaks ühe miili läbima keskmistes tingimustes. Iga jahi koefitsient arvutatakse välja spetsiaalse arvutiprogrammi abil, võttes arvesse taglase mõõtu, purjemõõte, kere kuju, meeskonna kaalu ja teisi parameetreid. I grupis sõitsid jahid, mille GPH on kuni 615,0, II grupi võistlejatel oli GPH 615,1 – 651,0. III grupil oli GPH 651,1-700,0 ning IV grupi GPH alates 700,1. Punktiarvestust peeti Performance Line meetodi järgi.