Talisurfi Eesti meistriks tuli Peeter Kask


Peeter Kask
Peeter Kask Foto autor: Andrus Palts

Talisurfi Eesti meistrivõistlused koosnesid sel aastal kahest võistlusest – slaalomi ja kursisõidu etapist, kus peeti vastavalt 8 ja 7 sõitu.


Esimesena toimus slaalomi etapp Topu rannas, kus võistlejatel tuli rinda pista lumetormi ja tuisuvaaludega. Võitjana väljus katsumusest Peeter Kask (Team Extreme), teine oli Kristjan Rotenberg (Aloha) ja kolmas Jüri Alba (EWI).

Kursisõidu etapp peeti Harku järvel. Päevane sula ja öine külm olid järvejää peegelsiledaks ja läbipaistvaks muutnud ning plinkivad kalaparved ehmatasid nõrgema närviga pealtvaatajaid. Etapi võitis Rein Raud, teine oli Valeri Filippov ja kolmas Kalev Allikveer. Kõik esindavad Surfiklubi Puri. Noortest osalesid etapil Pirita Purjelauakooli esindajad. Parim oli Marcus Pertelson Aarto Pihlapuu ja Tanel Reigo ees.

Kahe etapi kokkuvõttes läks 2014 talisurfi Eesti meistri tiitel Peeter Kasele (kohad etappidel 1 ja 4). Teise koha saavutas Kristjan Rotenberg (2 ja 6) ja kolmanda koha Rein Raud (8 ja 1). Kokku osales meistrivõistlustel 17 võistlejat.