Taanis algab täna purjetamise olümpiaklasside MM, lisaks MM-i tiitlile asuvad eestlased jahtima pääset 2020 Tokyo olümpiale


Taanis algab täna purjetamise olümpiaklasside MM, lisaks MM-i tiitlile asuvad eestlased jahtima pääset 2020 Tokyo olümpiale
Deniss KarpakFoto: Robert Deaves

2.-12. augustini toimub Taanis Aarhusis purjetamise olümpiaklasside MM. 1400 purjetajat pea 90 riigist asuvad järgnevatel päevadel võitlema nii MM-i tiitli kui ka 2020 Tokyo olümpiamängudel osalemise õiguse eest.

Täna õhtul avatakse piduliku avatseremooniaga Aarhusis purjetamise olümpiaklasside MM. Eestit esindab suurvõistlustel 9 sportlast, kes purjetavad 6 erinevas olümpiaklassi distsipliinis. Käesolev suurvõistlus on esimene, mille tulemuste põhjal jagatakse välja pea 40% 2020-ndal aastal toimuva Tokyo Olümpiamängude osaluspääsmetest. Seega ei võistelda neil võistlustel mitte ainult MM-i tiitli nimel.

Võistluste ametlik avamine on küll alles õhtul, ent täna keskpäeval algavad juba esimesed sõidud ning nende hulgas Finn-klassi võistlus, kus stardivad ka meie purjetajad Deniss Karpak ja Taavi Valter Taveter. Kokku võistleb selles klassis 90 sportlast, 43 riigist.
FINN-klassi teise päeva sõitude otseülekanne toimub homme, 03.08 algusega 13.00 ning on jälgitav SIIT.

Homme, kohaliku aja järgi kell 12.00 alustavad meie sportlastest võistlemist Laser Standard klassis Karl-Martin Rammo ja Laser Radial klassis Anna Pohlak.
Laser Standard klass on taas võistlejaterohkeim - homsesse starti asub 165 sportlast. Karl-Martin Rammot, kes on hetkel maailma edetabelis 16. kohal, ootab väärikas jõukatsumine maailma edetabeli esikümnega, kes kõik on võistlustel ka esindatud.

Seotud lood:

Võistluste reeglite kohaselt purjetatakse esmalt kvalifikatsioonigruppides esimesel kolmel võistluspäeval, kus tuleb pidada vähemalt 6 sõitu. Kvalifikatsiooni tulemuste põhjal pääseb edasi finaalsõitudesse, kus sportlased jaotatakse kuld- ja hõbe gruppi. Finaalsõitudest edasi medalisõitu pääseb kuldgrupi 10 parimat.

Eesti koondisesse kuuluvad Anna Pohlak, Karl-Martin Rammo, Deniss Karpak, Taavi Valter Taveter, Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp, Juuso ja Henri Roihu ning Ingrid Puusta.