Suvepealinnas algas ühe- ja kahepaatide Eesti meistrivõistluste etapp


Karl-Martin Rammo
Karl-Martin RammoFoto: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarjas Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er ja F18 klassidele käesoleva hooaja esimene etapp Pärnu Purjetamisnädala regatt sai täna kolme võistlussõiduga alguse päikeselisel Pärnu lahel. Kõigis klassides kokku on võistlusel stardis 86 sportlast.

Laser Standard klassis läks kolme sõiduvõiduga kindlaks liidriks Karl-Martin Rammo. Talle järgneb teisel positsioonil Tavo Annus ning kolmandal kohal on lätlane Eriks Karlis Zvilna.

Laser Radial klassis juhib avapäeva järel lätlanna Estere Kumpina. Teisel kohal on Silver Vahstein ja kolmas Johannes Hubert Pukk.

Kahepaadiklassis 29er olid täna kõigis võistlussõitudes konkurentidest üle Helen Pais ja Helen Ausman. Teisele kohale on platseerunud Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava. Ka kolmanda positsiooni on hõivanud naiskond - Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas.

Nooremate kahepaadil RS Feva on kolme võistlussõidu järel liidrid Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. Esikolmikus on veel Romi Safin ja Britta Maipuu teisena ning Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino kolmandana.

Seotud lood:

F18 katamaraanil on kolme sõiduvõiduga esimese positsiooni haaranud Andres Laul ja Ain Roosma. Lauri Liipa ja Kristjan Kotkas on teisel kohal ning Siim Maivel ja Kristjan Kookmaa kolmandad.

49er klass alustab võistlussõitudega homme.