Suurepärane: Karpak on purjetamise maailma karika etapil endiselt juhtpositsioonil

 (1)
Deniss Karpak, purjetamine
Foto: Guillaume Durand DDP/FFV

Prantsusmaal Hyeres'is toimuval Semaine Olympique Francaise regatil, mis on purjetamise maailma karika neljandaks etapiks, jagus täna kõvasti tuult, mistõttu osades klassides võistlussõite ei peetud.

Finn klass, kus juhtimas Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) täna kiiruseni 17 m/s ulatunud tuules ei startinud. Seni peetud neljast sõidust on Karpak võitnud kolm, ühes sõidus tuli teine koht. Klassis võistleb 41 meest.

Naiste RS:X purjelaual sai Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) täna 30. ja 18. koha ning on kuue sõidu kokkuvõttes 22. positsioonil. 40 naise konkurentsis juhib poolatar Maja Dziarnowska.

Õed Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) said naiste 470 klassis kolmandal võistluspäeval kirja 25. ja 26. koha ning on hetkel 48 paatkonna seas 29ndad. Liidriteks on endiselt Hollandi naiskond Lisa Westerhof ja Lobke Berkhout.

Laseril lisandus Argo Vooremaa (ESS Kalev Jahtklubi) tulemusskoori kvalifikatsiooni viimasel päeval kaks 19. kohta. Kvalifikatsiooniseeria järgne 51. positsioon tähendab sportlasele finaalsõite hõbelaevastikus. Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) purjetab homsest pronksgrupis, tänaste 34. ja 32. kohaga omab ta hetkel 106 mehe seas 104. asetust. Esikohale on tõusnud sakslane Philipp Buhl.

Seotud lood:

Alar Volmer ja Mihkel Kosk (Noblessneri JK) Star klassi tänases ainsas sõidus finišit kirja ei saanud ning on nelja sõidu järel 25 meeskonna seas 24. kohal. Juhivad kanadalased Richard Clarke ja Tyler Bjorn.

Suurema osavõtjate arvuga Laser Standard klass jätkab homsest sõite finaalgruppides. Ülejäänud klassides, kus Eesti sportlased esindatud, purjetatakse regatt ühe laevastikuna. Reedel seilavad iga klassi 10 parimat topeltpunktid andvas medalisõidus.