Surfarid alustasid Pärnu lahel Baltic Cup Estonia võistlust


Ingrid Puusta
Ingrid PuustaFoto: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti meistrivõistluste ja Baltic Cup võistlussarja etapp Baltic Cup Estonia startis täna viite riiki esindava ligi saja surfari osavõtul. Pärnusse saabus omavahel mõõtu võtma võistlejaid Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Poolast.

RS:X klassis on avapäeva kolme võistlussõidu järel kindlaks liidriks meie olümpiasurfar Ingrid Puusta Rainer Kasekivi ja Artur Luure ees.

Formula klassis juhib Tristen Erik Kivi. Teisel kohal on Martin Ervin ja kolmas lätlane Romualds Zelcs.

Lätlane Janis Preiss on kolme sõiduvõiduga esikohal Foil klassis John Kaju ja soomlase Ian Rautelini ees.

Techno 293 Youth U17 klassi parim on seniste sõitude põhjal lätlane Jekabs Ceze, järgnemas kaasmaalane Edijs Busmanis ja leedukas Rimas Giedraitis. Joonas Mik on parima eestlasena 6. positsioonil.

Seotud lood:

Ka Techno 293 Junior U15 klassis on liidripositsioonil Läti purjelaudur Davis Mazais kaasmaalaste Kristers Kravklise ja Valters Videnieksi ees. Eestlastest kõrgeimal kohal on 11. real olev Jakob Heinrich Tuubel.

Techno 293 Minim U13 klassi esikolmiku moodustavad jällegi meie lõunanaabrid - esimene on Eduards Niedra, teine Ernests Jekabsows ja kolmas Davis Skutans. Parim eestlane Karl Sören Tamm on 8. kohal.

Ainult Baltic Cup arvestuses võistlevas Raceboard klassis moodustavad esikolmiku soomlased Juha Blinnikka, Benjamin Blinnikka ja Aleksandra Blinnikka. Eestlastest on parim 8. kohal olev Liisbeth Orav.