Esimene võistlus toimus 1991.a juunikuus. Võistluse start on alati antud Haukilahtis, Espoo lähedalt. Esimesel regatil osales 97 jahti - tollal kuulus Suursaari Nõukogude Liidu koosseisu. Võistluse finish on olnud Kivenlahtis, Pentala saare lähistel ja alates aastast 2006 Espoo lähistel Haukilahtis.

Suursaari Race 2014

Sel aastal oli võistlusele registreerunud 100 jahti, kuid katkestas või diskvalifitseeriti 5 jahti. Eestist osales kokku 5 jahti - Kalev Jahtklubist Reval Cafe ja Fanatic, Pärnu Jahtklubist Katariina II ja Sugar 2 ja Pegasus TOPist . Selle aasta regatt kujunes enamasti väga vaiksete tuulte tõttu ajaliselt väga pikaks. Kuigi Suursaari juures said jahid tunda ka enam kui 25-sõlmest tuult ja tugevat vihma, tuli pigem hakkama saada siiski tuule puudumise või väga nõrkade tuultega.

Klassis ORC 2, milles osales 13 jahti, sai ülekaaluka võidu 2013.a ORC Euroopa Meistrivõistluste hõbemedaliomanik 3. grupis Katariina II (Arcona 340) Aivar Tuulbergi meeskonnaga Pärnu Jahtklubist. Katariina II läbis distantsi 33 tunni ja 44 minutiga. Korrigeeritud ajas oldi teise koha jahist kiirem ca 36 minutiga, olles ka mitmes vaheajapunktis oma klassi jahtidest kiireim.

Klassis ORC 1, kus osales samuti 13 jahti, oli eestlaste edukaim teise koha saanud Kalev Jahtklubi jaht Reval Cafe (Salona 38 ibc) Eero Panki meeskonnaga, kes möödunud aastal samalt regatilt Kalev Jahtklubisse võidu tõi. Reval Cafe distantsi läbimise ajaks kujunes 37 tundi ja 5 minutit. Alla jäädi Soome Avamerepurjetajate Assotsiatsiooni president Kimmo Lautaneni jahile Blue Cafe (FinnFlyer 36). Samas grupis sai neljanda koha 2013.a ORC 3. grupi Euroopa meister, Erki Meltsa juhitud Sugar 2 tiim Pärnu Jahtklubist. Sugar 2 sõiduaeg oli 38 tundi ja minut peale.

LYS 1 grupis osales 11 jahti ja neljanda koha sai Rolf Relanderi juhitud Pegasus (First 50) TOPist.

LYS 2 grupis, kus osales 19 jahti, sai 5. koha möödunud aasta sama grupi võitja - Kalev Jahtklubi jaht Fanatic (Guyline 355) Ain-Eke Jalasto meeskonnaga.