Slaalomi meistrivõistluste teise etapi võitsid Tristen Erik Kivi ja Brigita Viilop


Tristen Erik Kivi
Tristen Erik KiviFoto: Raul Harro

Eesti meistrivõistluste slaalomi sarja teine etapp tõi võistlushimulise surfirahva Võsule. Esikoha saavutasid seekord Tristen Erik Kivi ja Brigita Viilop.

Lepispea kämpingus ootas võistlejaid päikseline liivarand, soe vesi ning kaua oodatud keskmise tugevusega (6-9 m/s) puhuv tuul. Imelist ilma ja mõnusaid sõidutingimusi saabus nautima 25 surfarit Eestist, ala esindaja Lätist, pluss pered ja toetajad.

Kahe võistluspäeva jooksu peeti kokku 11 võistlussõitu. Stardid toimusid enamjaolt kolmes fliidis, ehk ühes stardis osales maksimaalselt 9 võistlejat. Tugevamate fliidid eespool ja harrastajad tagapool. Pagilise kirdetuulega tuli ette päris palju sõitude katkestamisi, kuid see on slaalomi distsipliini loomulik osa.

Etapi võitis Tristen Erik Kivi (Saaremaa surfiklubi). Võitja kontole kogunes 7 sõidu võitu. Nelja sõidu võiduga saavutas etapil teise koha John Kaju (Saaremaa surfiklubi). Üldarvestuse kolmandale kohale tõusis esimest korda noorsurfar Marcus Pertelson.

Naiste arvestuse võitis puhtalt esimese päeva heade sõitudega Brigita Viilop. Teise koha saavutas Katrin Sula (Chica) ja kolmanda koha sai Betti Vainküla (Surfhouse).

Kahe etapi kokkuvõttes on Eesti meistrivõistluste sarja järjestus pingeline. Võrdsete punktidega asub esikohal Tristen Erik Kivi, järgneb John Kaju ning pisut enama arvu punktidega on kolmas Marcus Pertelson.

Naiste arvestuses juhib meistrivõistlusi Katrin Sula. Teist positsiooni hoiab Brigita Viilop ja kolmas on Cerly Aulik (Chica). Naiste teisel ja kolmandal kohal on võrdne arv punkte. Noortest juhib Eesti meistrivõistlusi Marcus Pertelson. Järgnevad Karl Robin Tiislär (Surfikool) ja Frank Ervin (TPLK).

Purjelaua harrastajate “Fun Slaalom” klassis võitis etapi Erki Kivistik. Teise koha saavutas Peep Tomingas (Aloha) ja kolmandaks tuli Meelis Uustalu (Aloha). Naistest võitis etapi Helle Väin (Chica) Eva -Kristiina Sander ees. Kahe etapi kokkuvõttes on ka “Fun Slaalom” klassis seis ülimalt tasavägine. Juhtpositsioonil asub Peep Tomingas. Sama arvu punktidega on teisel kohal Meelis Uustalu ja kõigest 0,7 punktiga on kolmas Erki Kivistik. Naistest juhib harrastajate klassi Helle Väin, teine on Õnnela Urb (Eru Surf Team) ja kolmas Eva-Kristiina Sander.