Rammo tõusis Kieli purjeregatil liidriks


Karl-Martin Rammo
Karl-Martin RammoFoto: Ilmar Saabas

Pühapäeval oli teine võistluspäev Põhja-Saksamaal toimuval Kieler Woche regatil, mis on EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 viimaseks etapiks. Tugeva tuule sõitudes hiilgas Karl-Martin Rammo.

21-25. juunil toimuval Kieler Woche'l peetakse avaseeria sõidud ning kolmapäeval medalisõit iga klassi kümnele parimale.

Pühapäeval purjetati Kielis taas tugevates läänekaarte tuultes 10-14 m/s. Klassides Finn, 470 naised ja Laser Radial väga tugeva tuule tõttu sõite ei peetud.

Laser Standardil purjetav Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) võitis kaks päeva esimest sõitu ja oli kolmandas sõidus kolmas. Laupäevane valestart läks võistlusseerias mahaviskamisele ja seega tõusis Rammo regati kokkuvõttes liidriks. Teisel kohal on laupäevane liider tšehh Viktor Teply ja kolmas on sakslane Tobias Schadewaldt. Kaarel Kruusmägi (SMS) oli 24., 23. ja kolmandas sõidus ei osalenud. Kokkuvõttes on Kruusmägi 42. kohal. Kristjan Raus (ROPK) oli täna finišis 27., 33. ja 30. ning on kokkuvõttes 64. kohal.

EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 koosneb neljast etapist. Sarja avaregatt, Trentino Garda Olympic Week, peetakse 7.-11. mail Itaalias Garda järvel. Sellele järgneb 20.-24. mail Hollandis Medemblik'is toimuv Delta Lloyd Regatta. Kolmas osavõistlus, Sail for Gold regatt, peetakse 2.- 6. juunil Suurbritannias Weymouth'is ning sari lõppeb Kieler Woche'l, mis toimub 21.-25. juunil Saksamaal Kiel'is.