Purjetamise Põhjamaade noorte meistrivõistluste teist päeva kimbutas tuulevaikne ilm


Põhjamaade meistrivõistlused
Foto: Malle Kask

Põhjamaade noorte purjetamise meistrivõistluste teisel päeval kimbutas võistlejaid tuulepuudus, vaikivas tuules said sõidu kirja vaid Optimisti poisid, sedagi lühendatud rajal.

Poiste Optimist-klassi liidrina jätkab pärast nelja sõitu rootslane Oscar Engström kaasmaalase Olle Lindbomi ees, kolmandat positsiooni hoiab taanlane Oliver Ørting. Eestlastest parimana on Joosep Laus (Saaremaa Merispordi Selts) 24. kohal.

Pärast tuule vaibumist võistlus tänaseks katkestati. Purjetamisvõistluste programm jätkub täna õhtul Vallikääru aasal toimuva Regatta Dinner'iga.

Kuigi ilmaprognoosi kohaselt jätkub palav ilm ka laupäeval, on siiski lootust, et tuul tugevneb ning võistlussõite saab jätkata laupäeva hommikul. Võisteldakse klassides Optimist, Zoom8, Europe ja Laser Radial.

Päikseline ilm ning ka keset lahte 22-kraadine merevesi on Pärnu randa toonud ohtralt puhkajaid (kella 15.00 seisuga 25 000). Seega võib öelda, et on tegemist nii osavõtjate- kui ka pealtvaatajaterohkeima purjeregatiga Pärnu ja Eesti purjetamise ajaloos.

Fotoreportaaž tänaselt tuuletult merelt on SIIN.