Purjetamise olümpiavõitja šokeeriv avaldus: nakatusin Rio olümpia testvõistlusel Zika viirusesse

 (25)
Purjetamise olümpiavõitja šokeeriv avaldus: nakatusin Rio olümpia testvõistlusel Zika viirusesse
Foto: AFP/SCANPIX

Hispaanlannast purjetamise olümpiavõitja Marina Alabau rääkis ajalehele Marca, et nakatus jõulude paiku Brasiilias võisteldes Zika viirusesse.

"Mul oli palavik ning olin üle keha punaseid täppe täis, sellega kaasnes ka pidev valu. Arst ütles, et see on Zika viirus. Nüüd üritan selgeks teha, kas ma olen selle vastu immuunne. Ei tahaks Rio olümpiast loobuda," rääkis Londoni olümpial RS:X purjeklassis kuldmedali võitnud naine.

Detsembri lõpus toimunud Brasilian Cup oli üks mitmetest Rio olümpia testvõistlusest purjetajatele.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juht Thomas Bach ütles Lillehammeris noorte taliolümpiapäevade avamisel Zika viiruse kohta, et neil pole mingilgi juhul plaanis olümpiamänge ära jätta, kuid "see ei tähenda, et me olukorda tõsiselt ei võtaks."

"Meil on täielik kindlus, et Brasiilia valitsus ning rahvusvahelised terviseorganisatsioonid võtavad kasutusele kõik meetmed, et sportlased ja pealtvaatajad saaksid Rio olümpiamänge nautida ohutult," ütles Bach, lisades, et mitmete terviseekspertide sõnul valitsevad Brasiilia talvel, mil olümpia toimub, hoopis teistsugused ilmastikuolud.