Purjetamise MM-i 7. päev: Rammo on enne viimast finaalsõitu 21., Karpaki lõpptulemuseks 35. koht


Deniss Karpak
Deniss KarpakFoto: Eesti Jahtklubide Liit

Taanis Aarhusis möödus olümpiaklassi purjetamise maailmameistrivõistluste 7. päev suuresti tuulevaikuses. Pea pool päeva ootasid purjetajad võistlemiseks sobilikku ilma. Esimene start anti alles peale kella viit õhtul. Karl-Martin Rammo on enne viimast finaalsõitu 21. kohal, Deniss Karpaki lõpptulemuseks jäi 35. koht.

Laser-klassi finaalsõitude teisel päeval peeti tuulepuuduse tõttu vaid üks sõit. Rammo lõpetas selle 35ndana ja langes eilsega võrreldes neli kohta ning on üldarvestuses 21. kohal. Täna toimub Laser-klassidel viimane finaalsõit, eilsele kavandatud sõidu asemel.

Karl-Martin Rammo: "Ei olnud väga hea päev. Esimeses, katkestatud sõidus olin esikümnes, mis oli ideaalne, kuid kahjuks lõppes meil jällegi tuul ja nii ka sõit... Teisel katsel, mis ka kirja läks, tegin kehva stardi ja paar halba otsust veel otsa. Rabelesin küll, aga kuskile ette kahjuks enam välja ei jõudnud."

Finn-klassis toimus viimane finaalsõitude päev. Deniss Karpak, kuldgrupis, ja Taavi Valter Taveter, hõbegrupis, pidasid kaks sõitu. Karpak lõpetas esimese sõidu 40. kohal, teises sõidus ta ei startinud. Võistluste kokkuvõttes on Karpaki tulemuseks 35. koht.

Taveter oli päeva esimeses sõidus 19., teises sõidus aga tulemus tühistati eksimuse tõttu. Taavi Valter Taveteri lõpptulemuseks jäi MMilt 72. koht. Homme kell 15.00 algab medalisõit, kus stardis klassi 10 paremat.

Seotud lood:

Taavi Valter Taveter: "Eile sain valestardi, täna tegin suure vea märgivõtus. Oma grupi viimase sōidu küll võitsin, aga see tühistati, kuna tuul läks liiga tugevaks."

Laer Radial klassi teisel finaalipäeval õnnestus pidada vaid üks sõit. Anna Pohlak on hetkel, enne tänast viimast finaalisõitu, 94. kohal. Eile finišeeris Pohlak 43ndana. Täna toimub ka Laser Radial klassis eile ära jäänud sõidu asemel lisasõit.

Anna Pohlak: "Tehnilise poole pealt olen tänasega rahul. Tegin ideaalse stardi, mis oligi mu põhifookuseks. Edasine sõit läks läbimõeldult, kuid kahjuks osutusid mu otsused tuule osas valeks. Sellegipoolest olen tänasega täitsa rahul. Oli väga keeruline päev, sest ootamist oli palju nii kaldal kui merel, sest tuul ei tahtnud stabiliseeruda. See sama keeruline tuule otsustamatus tegi sõidu väga raskesti etteaimatavaks."

49er FX klassis algasid finaalsõidud. Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp startisid hõbegrupis ning lõpetasid peetud kaks sõitu vastavalt 19ndana ja 24ndana. Kokkuvõttes annab see hetkel 49. koha. Täna toimub klassi teine ja viimane finaalsõitude päev.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp: "Täna saime peale paaritunnist ootamist kirja kaks sõitu vaikses tuules. Esimeses sõidus tegime hea stardi ja esimesse märki tulime purjetajate grupi keskel, kuid taktikalise vea tõttu allatuules langesime tahapoole ja sealt enam tulemust parandada ei õnnestunud. Teise sõidu esimeses krüssus oli püsiv tuulepööramine paremale, kuid positsioon purjetajate grupi vasakus ääres ei võimaldanud meil esiotsas märki tulla. Ülejäänud sõiduga ei õnnestunud meil enam oma kohta parandada."

49er klassis oli samuti esimene finaalsõitude päev. Juuso ja Henri Roihu pidasid hõbergupis kaks sõitu. Esimese tulemuseks oli 27. ja teises 17. koht. Üldarvestuses on Roihud 58ndal kohal.

Juuso ja Henri Roihu: "Jätkasime täna, peale eilset puhkepäeva, võistlemist teises, ehk hõbegrupis. Peale kolmetunnist tuule ootamist, peeti 49eri klassile kaks sõitu. Stabiilse meretuulega osutus õige rajapoole valik ja hea start väga oluliseks. Esimeses sõidus valisime krüssus vale poole ega suutnud pundist enam sõidu jooksul läbi närida. Teises sõidus valisime õige poole ja tehes kena stardi olime peale esimest krüssu neljandad, kuid hispaanlastega kokkupõrke järel läks meil üks trapets puruks ja langesime sõidus mitu kohta. Homseks, viimaseks võistluspäevaks, on planeeritud 3 sõitu, kuhu lähme endast kõik andma!"

RS:X klassis võistlev Ingrid Puusta alustab täna finaalsõitudega.

Aarhusis toimuv suurvõistlus on esimene, mille tulemuste põhjal jagatakse välja pea 40% 2020. aastal toimuvate Tokyo olümpiamängude osaluspääsmetest.