Purjetamise meistrivõistluste sari stardib eeloleval nädalavahetusel Saaremaal


Laser 4.7 klassi finaalsõidu start 2018. aasta Saaremaa Merispordi Seltsi regatil
Laser 4.7 klassi finaalsõidu start 2018. aasta Saaremaa Merispordi Seltsi regatilFoto: Riina Ramst

Reedest pühapäevani toimub Roomassaares Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, mis on EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja avaetapiks noorte paadiklassidele Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7.

Kolmes paadiklassis kokku on starti oodata tublisti üle 100 sportlase, kelle seas kõige arvukamalt on noorimate paadiklassis Optimist seilajaid. Eesti noortele asuvad Roomassaares kõva konkurentsi pakkuma Läti noorpurjetajad.

Laser 4.7 klassi finaalsõidu start 2018. aasta Saaremaa Merispordi Seltsi regatil
Foto autor: Riina Ramst

Saaremaa Merispordi Seltsi regatil toimuvad Zoom8 ja Laser 4.7 klasside kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks on poolfinaali võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal.

Optimist klassis võisteldakse reedel kahes võrdse suuruse ja tasemega grupis ning kui reedel õnnestub mõlemale grupile ära pidada vähemalt kaks sõitu, siis jätkavad laupäeval 45 paremat võistlejat kuldgrupis ja ülejäänud võistlejad purjetavad edasi hõbegrupis. Laupäevaste sõitude järel pääsevad hõbegrupi 3 paremat purjetajat pühapäevaks kuldgruppi.

Võistlused avavad reedel kell 13:00 Roomassaare sadamas pidulikult Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor Priit Kuusk, Eesti Jahtklubide Liidu juhatuse liige Triin Sepp ja Saaremaa valla esindaja.

Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse kõigile klassidele reedel kell 15. Laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12. Pühapäeval toimuvad Zoom8 ja Laser 4.7 klasside kvalifikatsioonisõidud algusega kell 11, Optimist klassi sõidud algusega kell 12 ning Zoom8 ja Laser 4.7 klasside finaalsõidud algusega kell 14.

Saaremaa Merispordi Seltsi regati korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös AS-i Saarte Liinid ja Eesti Jahtklubide Liiduga.