Purjetamise EM-il viimane finaalsõitude päev, Puusta stardib 19. kohalt


Ingrid Puusta olümpiaveel
Ingrid Puusta olümpiaveelFoto: Hendrik Osula

Täna on Hispaanias Mallorcal 2019. aasta purjetamise RS:X klassi lahtiste Euroopa meistrivõistluste viimane finaalsõitude päev. Ingrid Puusta stardib eestlaste parimana 19. kohalt.

Kaks päeva kestnud kvalifikatsioonisõidud lõpetas Puusta üldarvestuses 18. kohaga ning eile alanud finaalsõitudes startis Puusta kuldgrupis. Eilse päeva järel on Puusta kokkuvõttes 19. kohal. Kolme peetud sõidu tulemused olid vastavalt 12., 15. ja 24. koht.

RS:X klassi naiste esikolmikusse kuuluvad Yunxiu LU Hiinast, Maja Dziarnowska Poolast ja Charline Picon Prantsusmaalt.

Rainer Kasekivi startis eile alanud finaalsõitudes hõbegrupis ning lõpetas päeva tulemustega 36. ja 39. koht. Lõpptulemuseks hetkel 95. koht.

Raul Mihkel Anton jätkab samuti finaalsõite hõbegrupis ning eile peetud kolm sõitu lõpetas Anton tulemustega 34., 24. ja 28. koht. Üldarvestuses annab see 96. koha.

Eesti RS:X klassi tiimi peatreener Matthew Rickard: "Eile oli taas väga pikk päev. Kaldale saime alles õhtul kell 20.00. Tuul oli taas heitlik ja muutis tihti suunda. Rainer ja Raul tegid väga head tulemused. Tundub, et poisid eelistavad tugevamaid tuuli ja sõidavad neis tingimustes kindlamalt. Ingridi kaks esimest sõitu sujusid suurepäraselt. Kolmandas sõidus sattus ta alumises märgis tuulte keerisesse ja see oli kahjuks hetk, kui suur osa grupist temast mööda sõitis. Täna tuleb Ingridil kõvasti tööd teha, ent kõik võimalused ettepoole pürgida on olemas."

RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride lahtised Euroopa meistrivõistlused on Hispaaniasse kokku meelitanud 333 purjelaudurit 43. riigist.