Purjetamise Eesti MV etapi käiku asus suunama tugev tuul


Purjetamise Eesti MV etapi käiku asus suunama tugev tuul
Karl-Martin RammoFoto autor: Riina Ramst

Kalevi Jahtklubi meistrivõistluste teisel päeval tõusis tuul Tallinna lahel kiiruseni 14 m/s, mistõttu saadeti võistlejad pärast päeva esimest ja ka ainukeseks jäänud sõitu kaldale. Enamikus klassides tänane sõit küll üldliidreid ei kõigutanud, kuid Laser Radial ja Optimist klassides on tõusnud tulemustabelit juhtima eilsega võrreldes uued sportlased

Laser Standard klassis juhib endiselt puhta sõiduvõitude seeriaga Karl-Martin Rammo. Bo Aaron Kooser on säilitanud teise koha, kuid kolmandaks on tõusnud Tavo Annus.

49er klassis püsivad esikohal Juuso ja Henri Roihu Kätlin Tammiste ja Anna Maria Seppa ning Märten Mikku ja Lenart Kivistiku ees.
Laser Radialil on asunud juhtima Keith Luur. Ardi Bogdanov püsib teisel positsioonil ning kolmanda koha on haaranud seni peetud sõitude kokkuvõttes Evo Annus.

Sten-Markus Andresson säilitas oma liidripositsiooni Laser 4.7 klassis. Hendrik Holtsmann jätkab teisel ja Kaspar Raus kolmandal kohal.
Klassis Zoom8 on jätkuvalt esimene Jorgen Kuivonen, teine Aleksander Kuusik ja kolmas Karolin Härm.

Optimist klassis startisid eilsete kvalifikatsioonisõitude tulemuste põhjal 45 paremat tänasest kuldgrupis ning ülejäänud võistlejad hõbegrupis. Hetkel on Optimistil asunud võistlust juhtima lätlane Karlis Dubra eilse liidri Angeliina Maria Isabel Õunapi ja Mia Marin Lilienthali ees.

Pühapäeval toimuvad võistlussõidud algusega kell 11.