Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sari lõppeb Tallinna Nädala regatil

 (1)
Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sari lõppeb Tallinna Nädala regatil
Karl-Martin RammoFoto: Riina Ramst

Nädalavahetusel aset leidev Tallinna Nädala regatt on finaaliks tänavusele EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarjale. Ühepaadiklassides Laser Radial ja Laser Standard, kahepaadiklassides RS Feva, 29er, 49er ja F18, purjelauaklassides Techno 293, RS:X ja Formula ning Eesti Meistrivõistluste arvestuse väliselt regatil osalevas 470 kahepaadiklassis stardib võistlusel kokku ligi 150 sportlast Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust.

Laser Radial klassis on Eesti Meistrivõistluste sarja liider hetkel Ardi Bogdanov Silver Vahsteini ja Eke Ao Nettani ees. Laser Standard klassis on juhtimas Karl-Martin Rammo, järgnemas Georg Haud ja Martin Aruja.

Kahepaatidest on RS Feval esikohal Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu, teisel Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava ning kolmandal Karolin Härm ja Britta Maipuu. Klassis 29er juhivad Eesti MV arvestust Kaarel ja Mihkel Paal Mari-Ann Raudi ja Maris Seersanti ning Rufus Rytövaara ja Tobias Reiteri ees. Juuso ja Henri Roihu on liidriteks 49er klassis, kus teisel kohal Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp ning kolmandal Tõnis Haavel ja Eerik Luka. F18 katamaraanil juhivad sarja Uku Kuusk ja Aivar Soo, järgnemas Mihkel Kosk ja Markko-Rollin Põdra ning Andres Laul ja Ain Roosma.

Seotud lood:

Techno 293 purjelaua U15 klassis on Eesti MV liidriks Romek Roolaht, teisel positsioonil Emma Viktoria Millend ja kolmandal Anna Maria Millend ning U17 klassis esikohal Daniel Schneider Joonas Vääri ja Alan Mitšulise ees. RS:X purjelaual juhib Ingrid Puusta, kannul Rainer Kasekivi ja Artur Luure. Formula klassi liider on Tristen Erik Kivi Martin Ervini ja Otto Schneideri ees.

Klassides RS Feva, 29er ja 49er koosneb võistlusformaat kvalifikatsioonisõitudest ja finaalidest.

Kvalifikatsioonisõidud, kus stardivad kõik purjekad koos, toimuvad reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks on poolfinaali võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidu põhjal. Ülejäänud klassidele näeb võistlusformaat ette ainult fliidisõitude seeriat.