Purjetamise Eesti meistrivõistluste sari algas Pärnu lahel reipas tuules


Karl-Martin Rammo
Karl-Martin RammoFoto: Riina Ramst

Täna algas Garmin purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp Pärnu Purjetamisnädala regatt kõigile sarja kahepaadiklassidele ning ühepaatidest Laser Radialile ja Laser Standardile. Esimesed võistlussõidud peeti keskmise tugevusega puhunud pagilises ja keerutavas kirdetuules.

Laser Standard klassis oli täna peetud kolmes võistlussõidus parim 2 punkti kogunud Karl-Martin Rammo, kes võistlust ka juhib.Teisel kohal on Tavo Annus 4 punktiga ning kolmandal kohal on 14 mehe seas Georg Haud, kel on 5 punkti.

Lätlanna Agija Elerte on võtnud 2 punktiga liidripositsiooni Laser Radial klassis. Tema kaasmaalane Roberts Štals Buls on 3 punktiga 32 võistleja seas teisel kohal ning ka kolmanda koha on hõivanud Läti võistleja - Karlis Junkers, kellel on 4 punkti. Parima eestlasena on Sten-Markus Andresson 6 punktiga neljandal kohal.

29er'il on kuue tiimi seas esikohal Mari-Ann Raud ja Maris Seersant 2 punktiga. Vaid punkti kaugusel neist on teised Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava ning kolmandal real 6 punktiga Mia Marin Lilienthal ja Hannah Tuulas.

Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu juhivad 2 punktiga RS Feva klassis. 4 punkti kogunud Andrias Sepp ja Liise Väliste on teised ning 6 punkti omavad Mia Maria Lipsmäe ja Sandra Sinivee kolmandad. Klassis võistleb 15 tiimi.

Seotud lood:

470 klassi liidrid on täna 2 punkti kogunud Jakob Haud ja Märten Mikk. Alari Laglele ja Kaia Kodasmale kuulub 4 punkti ja nelja võistkonna konkurentsis teine positsioon ning 6 punkti asetavad kolmandale kohale Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemanni.

Laupäeval ja pühapäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11 ning siis on võistlustules lisaks 49er / 49erFX ja F18 / Nacra 15 klassid.