Pühapäeval toimub Pärnus IV John Janssoni mälestusregatt


John Jansson
John JanssonFoto: Picasa, Pärnu Jahtklubi

31. augustil toimub Pärnu lahel IV John Janssoni mälestusregatt, mille korraldajateks on Pärnu noored purjetajad, kes mälestavad purjeregatiga oma sõpra, jahtklubi auliiget John Janssoni. Samuti juba 4. aastat järjest viivad kõik regatil osalevad purjekad merele ka Pärnu Lasteküla lapsed.

"John Jansson, sõpradele Joni, oli Pärnu purjetajate hulgas legendaarne mees. Tänu temale on kümned noored saanud purjetamise võlu ja valu proovida ning meie pakume nüüd seda võimalust järgmistele noortele Pärnu Lastekülast. Regati eesmägiks ongi jätkata Joni tegevust ning tuua veelgi rohkem noori selle põneva spordiala juurde, seega ootame kõiki huvilisi kaasa elama" rääkis mälestusregati peakorraldaja Mihkel Kosk.

Valgeid purjekaid saab jälgida nii Pärnu jõel kui ka merekaldal. IV John Janssoni mälestusregatt saab alguse Pärnu Jahtklubis 31. augustil kell 14.00 kui stardivad ORC klassi jahtlaevad. LYS grupi jahtide start on kell 14.05. Pärast regatti toimub autasustamine ning pakutakse suupisteid. Korraldajad MTÜ Pärnu Noorte Purjetamise Edendamise Seltsist tänavad regati toetajaid: Pärnu Jahtklubi, Endla teater, Karums (Riia Piimatööstus) ja Coca-Cola HBC Eesti AS.