Pärnu Sügisregati teist võistluspäeva ilmestasid vahelduvad ilmaolud


Mia Marin Lilienthal
Mia Marin LilienthalFoto: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapi tänane võistluspäev pakkus äärmiselt vaheldusrikkaid tingimusi: tugevamat ja vaiksemat tuult, lainet, vihma ja rahet, äikest ja päikest. Sellistes keerulistes oludes peeti kõigile klassidele järgmised 3 sõitu. Kahe päeva jooksul seilatud 5 sõidu kokkuvõttes on tõusnud Optimistil liidriks Mia Marin Lilienthal ja Laser 4.7 klassis Sten-Markus Andresson. Zoom8 klassis jätkab esikohal Katariina Roihu.

Noorimate purjetajate paadiklassi Optimist tänastest sõitudest tuli Mia Marin Lilienthalile kaks sõiduvõitu ja üks 2. koht ning kokkuvõttes on ta juhtimas kahepunktilise eduga lätlase Emils Amsilsi ees. Kolmandal kohal asub avapäeva järgne liider Angeliina Maria Isabel Õunap.

Zoom8 klassis jätkab endiselt esikohal Katariina Roihu, kellele tänaste sõitude saagiks olid 3., 2. ja 5. finišitulemus. Teisele positsioonile on kerkinud Henry-Mark Andresson ja kolmandaks on end purjetanud Romi Safin.

Laser 4.7-l võttis täna kaks sõiduvõitu ja ühe 3. koha Sten-Markus Andresson, kes on tõusnud ka võistlust selles klassis juhtima. Teisel kohal on Aleksander Kuusik ja kolmas lätlanna Elza Cibule.