Pärnu purjetamisnädal seilati täna avatuks

 (2)
Pärnu Purjetamisnädal seilati täna avatuks
Pärnu Purjetamisnädal seilati täna avatuksFoto: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja etapiks oleval Pärnu Purjetamisnädala regatil oli täna peetud esimeses kolmes fliidisõidus stardiliinil 58 sportlast kolmes erinevas kahepaadiklassis. Suvepealinn täna pärastlõunal oma rõõmsat palet just ei näidanud ning võistluse avapäeva märksõnadeks olid korralik vihmasadu ja vaikne tuul.

Noorteklassis RS Feva läksid võistlust kahe sõiduvõidu ja ühe teise kohaga juhtima Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (ROPK) Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiteri (TJK) ees. Kolmandal real on Oskar Tiidemann ja Luca Remmel (ROPK).

Skiff-paadil 29er on liidriteks tänastest sõitudest samuti kaks ära võitnud ja ühes teised olnud lätlased Roberts Janis Vancovics ja Emils Ukass. Teisel positsioonil on Madis ja Martin Mik (TJK), järgnemas Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK).

Katamaraaniklassis F18 alustasid regatti kindlate liidritena Uku Kuusk ja Aivar Soo (PJK). August Luure ja Erki Laur (NYCS) on avapäeva kokkuvõttes teisel ning Jüri Saarnak ja Rasmus Taimre (NYCS) kolmandal kohal.

RS Feval võistleb 14, 29er'il 9 ja F18 klassis 6 paatkonda.