Norra ja Brasiilia kindlustasid koha Tokyo olümpiale, Karpak sai EMil 34. koha


Deniss Karpak
Deniss KarpakFoto: Hendrik Osula

Ateenas toimuvatel Finn klassi lahtistel täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel on endale tänaseks neljast riigist kaks olümpiakoha garanteerinud. Norra ja Brasiilia purjetajaid näeme kindlasti Tokyo 2020 OMi regatil. Eile ei peetud tekkinud tormi tõttu mitte ühtegi sõitu.

Tänasesse medalisõitu läheb liidrikohalt britt Giles Scott, kes edestab hetkel teisel kohal olevat ungarlasest maailmameistrit Zsombor Bereczit 15. punktiga. Eestlased kahjuks seekord medalisõitu ei jõudnud ning nende jaoks on EM selleks korraks lõppenud.

Kogu Finn klassi maailma paremiku seas, kes sel nädalal Ateenas võitlesid nii Euroopa meistritiitli kui ka Tokyo 2020 olümpiapääsmete eest, sai Eesti parimana Deniss Karpak üldarvestuses 34. koha ning Taavi Valter Taveter on lõpparvestuses koal 55.

Deniss Karpak ületas vaid kolmel õnnestunud võistluspäeval toimunud kaheksast sõidust finišijoone teisel päeval kohtadel 28. ja 24. Kolmanda päeva tulemusteks oli 27., 31. ja 47. koht ning neljanda päeva kolmest sõidust tulemused 13., 31. ja 52.

Taavi Valter Taveteri üheksa peetud sõidu seeria kujunes järgmiseks: teisel päeva tulemuseks kohad 56. ja 53. Kolmandal päeval peetud kolmes sõidus oli Taveter 40., 49. ja 50. Neljas päev lõppes positisioonidel 31., 55. ja 74.