Mati Sepp võitis esmakordselt kõrgetasemelise grade 2 tasemega match race regati!


Mati Sepp, match race
Mati Sepp, match raceKeiti Väliste

Möödunud nädalavahetusel peeti Tallinnas väga kõrge rahvusvahelise tasemega grade 2 match race võistlus Baltic Match Race, kus osalesid tiimid Rootsist, Soomest, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Poolast, Koreast ja Eestist.

Kolmel päeval peeti väga keerukates ilmaoludes maha nii round robin, kus kõik võistkonnad kõigiga läbi purjetasid, kui ka poolfinaalid ja finaalid.  Võitlus edasipääsu nimel oli väga intensiivne ja kindlalt näitasid oma paremust Reuben Corbett Uus-Meremaalt, Olli Pekka Lumijärvi Soomest, Matthew Jerwood Austraaliast ja neljandana viimase otsustava lahingu korealastega maha pidanud Mati Sepp oma meeskonnaga.

Match Race Grade 2 regatt Pirital Keiti Väliste
Seotud lood:

Alagrupi võitnud Corbett valis oma vastaseks austraallase Jerwoodi, mis jättis Lumijärvile valikuks purjetada Sepa vastu. Poolfinaalides siiski lahinguks ei läinud ja nii Corbett kui Sepp võitsid oma vastase seisuga 2/0. Otsustavad kohasõidud kujunesid aga trilleriteks, kus võideldi prestardist alates iga millimeetri pärast ning Lumijärvi alistas Jerwoodi pronksimatchis 2/1.

Match Race Grade 2 regatt Pirital Keiti Väliste

Finaalis suutis aga Mati Sepp haarata kõva edu minnes 2/0 juhtima. Corbett tõelise võitlejana tegi selle vahe aga tagasi ning kõik sai lahenduse alles viimases stardis, kus juba prestardis haaras initsiatiivi Mati Sepp ning ei andnud seda enam kordagi käest ning kindlustas seega Eesti match race purjetamisele esimest korda grade 2 tasemega regatil võidu!

Mati Sepa enda sõnul sai otsustavaks ilmselt kannatlikkus tuulepööramiste lugemisel väga keerukates oludes. Võidukasse meeskonda kuulusid lisaks Matile veel ka Janno Hool, Ago Rebane ja Karl-Hannes Tagu.

Baltic Matce Race Grade 2 paremusjärjestus:

1. Mati Sepp (EST)
2. Reuben Corbett (NZL)
3. Olli-Pekka Lumijärvi (FIN)
4. Matthew Jerwood (AUS)
5. Antti Luhta (FIN)
6. Gunwoo Park (KOR)
7. Viktor Ogeman (SWE)
8. Jon Eriksson (FIN)
9. Alekxander Karboinov (EST)
10. Marek Stanczyk (POL)
11. Jakob Wilson (SWE)

Fotod - Eesti Matche Race Liit

Match Race Grade 2 regatt Pirital Eesti Match Race Liit