Mati Sepa paatkond võitis Match Race purjetamise EMil hõbemedali

 (1)
Mati Sepa paatkond
Mati Sepa paatkondFoto: Alvo Kallas

Haven Kakumäe jahisadama purjetamisstaadionil selgusid täna Euroopa meistrid Match Race purjetamises. Kuld läks seekord Šveitsi Eric Monnini juhitud meeskonnale, hõbeda teenis Mati Sepa paatkond.

Võistlustel osales 16 meeskonda 13-st riigist. Maailma Match Race edetabeli esikahekümnest oli kohal 10 meeskonda, mis on kõrgeim võistluste tase, mis Eestis siiani olnud.

Kõrgeima, edetabelis 4. asetusega oligi šveitslase Eric Monnini meeskond, tema järel kohe edetabelis 5. paigutusega itaallase Ettore Botticini meeskond ja siis juba koduvetes võistlev, edetabelis 7. asetusega Mati Sepa paatkondd. Samuti oli osalemas ka valitsev Euroopa meister, edetabelis 9. asetusega prantslase Maxime Mesnili meeskond, kes seekord pidi leppima pronksmedaliga.

Nelja päeva jooksul said maailma tipp-purjetajad kogeda mittetüüpilist troopilist ja keerutavat maatuult, mis ei andnud eelist ka kohalikele. Neljapäeval ja reedel sõideti kahes erinevas grupis eelsõite, millest parematena pääsesid edasi 8 meeskonda veerandfinaalidesse. Eelsõitudest väljusid võrdse tulemusega Mati Sepp (EST) ja Simon Bertheau (FRA), kes võitsid seitsmest matchist 6.

Laupäevastest veerandfinaalidest pääsesid pühapäevasesse poolfinaali Mati Sepp (EST), Maxime Mesnil (FRA), Simon Bertheau (FRA) ja Eric Monnin (SUI). Prantslane Bertheau valis endale poolfinaali vastaseks Eesti tiimi ja kodupubliku rõõmuks võiduga 3:1 pääses finaali Sepp.

Teisest poolfinaali paarist, Mesnili ja Monnini vahel, väljus võitjana šveitslane 3:1. Seega olid finaalis vastamisi Sepp ja Monnin, ning kolmas-neljas koht tuli prantslastel omavahel ära jagada.

Finaalis tuli pidada viis sõitu. Pingelistes duellides selgus võitja alles alles viimase matchi lõpumeetritel. Nii võrdsete vastaste puhul kasutatakse iga eksimus kohe ära ja paar sekundit liiga hilja tuuleiilile reageerimist jättis Sepa meeskonna hõbedale. Vöörimees Karl Kolk kommenteeris, et nad teadsid, et Monnini vastu ei ole kerge võistelda ja neid võitlusi on omavahel ennegi peetud - kord üks peal ja siis jälle teine.