Maailma parima purjetaja tiitlid läksid Brasiiliasse ja Austraaliasse


Purjetamisaasta parimad
Purjetamisaasta parimadFoto: ISAF

Eile õhtul Hispaanias Palma de Mallorcal toimunud Rahvusvahelise Purjetamisliidu (ISAF) Aasta Purjetaja galal anti järjekorras kahekümnendat korda üle aasta nais- ning meespurjetaja auhinnad, mille tänavu pälvisid Martine Grael ja Kahena Kunze Brasiiliast ning James Spithill Austraaliast.

Naiste kategoorias läksid tiitlid skiffpaadil 49erFX seilavatele 23-aastastele brasiillannadele Martine Graelile ja Kahena Kunzele. Naiskond on kogu hooaja vältel olnud püsivalt 49erFX klassis parimate seas, jõudnud korduvalt maailma karika etappidel poodiumikohtadele, hoiavad liidripositsiooni maailma edetabelis ning võitsid ka septembris Santanderis peetud olümpiaklasside maailmameistrivõistlustel esikoha.

Graeli ja Kunze sõnul on aasta purjetaja tiitlid tunnustus suurepärase aasta eest: „Me oleme nii õnnelikud, et on raske oma tundeid sõnades väljendada. Ainuüksi aasta purjetaja tseremooniast osavõtmine ning kõigi nende suurepäraste inimeste keskel olemine muudab selle õhtu meeldejäävaks. See auhind tähendab meie jaoks tohutult palju.“

Aasta meespurjetaja tiitli saanud James Spithill aga viis America's Cup'il oma kaotusseisus olnud meeskonna Oracle Team USA läbi ühe spordiajaloo eepilisima comeback'i lõpuks regati võiduni, mis tema jaoks oli juba teine kord sellel suurregatil esikohale tulla.

„On au olla osa sellisest fantastilisest nominentide grupist. Tunnen oma võidu pärast isegi veidi piinlikkust, kuna see paistab minu individuaalse tiitlina, mis aga jääb tegelikkusest kaugele. San Francisco lahel aset leidnu oli lausa uskumatu meeskonnatöö tulemus ning mina moodustasin sellest vaid väikese osa. Seega tahaksin võtta auhinna vastu suurepärase rühma inimeste - kogu Oracle Team USA nimel,“ lausus Spithill.

ISAF Rolex World Sailor of the Year auhinna võitjad selguvad ISAF-i liikmeteks olevate rahvuslike purjetamise alaliitude hulgas läbi viidava hääletuse tulemusel, millele eelneb nominentide esitamise voor.