Lauri Väinsalu Mallorca MK-etapil avapäeva järel üheksas

 (1)
Finn-klassi MM-i rändkarika esitlus
Lauri VäinsaluFoto: Ilmar Saabas

Mallorcal alanud purjetamise maailmakarikaetapil hoiab eestlastest avapäeva järel parimat kohta Lauri Väinsalu, kes on Finn klassis 92 purjetaja seas kõrgel 9. positsioonil.

Täna plaanis olnud kolme eelsõidu asemel peeti kaks, kuna hommikused olud sundisid purjetajaid kaldal ootama tuule tugevnemist. Sõitude ajal oli tuult ca 5 m/s. Väinsalu sai esimesest sõidust seitsmenda ja teisest kolmanda koha ning on nende tulemustega 9. kohal. Deniss Karpaki kohad tänastes sõitudes olid kuues ja neljas ning tema asub hetkel 12. kohal.

"Tänase päeva võti oli kiirus. Minu uus puri oli täielikult oma ülesannete kõrgusel ning kiirus oli täna super. See andis ka võimaluse sõita kõrgetele kohtadele," kommenteeris Väinsalu.

Finn klassis juhib hetkel prantslane Thomas Le Breton, kes möödunud aastal Tallinnas peetud Finn Gold Cup’il sai 16. koha ja on maailma edetabelis 30. kohal.

Klassis Laser Standard saadi täna peetud kolm sõitu. Kaarel Kruusmägitulemusteks tänastest sõitudest 24., 28. ja 6. koht ning 52. positsioon. Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) alustas tagasihoidlikumalt, kohtadega 35, 20 ja 24, asetudes nende tulemustega 84. kohale. Laser Standardeid on Mallorcal kokku võistlemas 144.

"Hooaja tähtsaim osa on kindlasti varasügisel toimuv MM Santanderis, kus on võimalik juba olümpiapilet kindlustada. Seetõttu on hooaja algus mul tavalisest rahulikum ja valmistun just sügiseks," kommenteeris Rammo. Liidripositsioonil on Ashley Brunning Austraaliast, kes on Finn klassi maailma edetabelis hetkel 7. kohal.

Seotud lood:

Laser Radialil võistlev Anna Pohlak sai tänastest sõitudest 31., 26. ja 20. koha. 96 Laser Radialil purjetaja hulgas andis see kokkuvõttes 60. koha.

Juhtpositsioonil on maailma edetabelis 10. kohal olev Mari Bouwmeester Hollandist.

Klassis RS:X naised lõpetas Ingrid Puusta esimese võistluspäeva 56 sportlase hulgas 24. kohal. Seeriaga 27-20-23 on ta fliidi esimese poole lõpus. "MK etapil on minu ootus tulla 60% rahvuste hulka," rääkis Puusta enne MK etapi algust.

Selles klassis on hetkeliider hiinlanna Peina Chen, kes detsembris Melbourne'is peetud MK etapil tuli kolmandaks.

Klassis 49er võistlevad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik Noblessneri Jahtklubist on pärast tänast kolme sõitu resultaatidega 20-22-36 79 paatkonna hulgas 57. kohal. Siin klassis juhib hetkel võistlust Hispaania paatkond koosseisus Diego Botin-Pablo Turrado.

Klassis 49erFX purjetavad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp Rein Ottosoni Purjespordikoolist on kolme sõidu järel 42. kohal 49 võistleva paatkonna hulgas. Nende tänaste sõitude tulemused olid tõusvas joones 22., 21. ja 10. koht.

Uue ISAFi punktiarvestussüsteemi järgi läheb halvim sõit kohe esimesest sõidust alates mahaviskamisele. Seetõttu kajastub see kohe ka esimese päeva tulemustes.