Laser 4.7 klassi Euroopa meistrivõistlustel oli eestlaste parim Karolin Härm


Laser 4.7 klassi Euroopa meistrivõistlused
Laser 4.7 klassi Euroopa meistrivõistlusedFoto: Eesti Jahtklubide Liit

Prantsusmaal Hyeres lõppesid Laser 4.7 klassi lahtised Euroopa meistrivõistlused. Eesti purjetajatest oli edukaim Karolin Härm, kes jõudis maailma paremiku seas 72. kohale.

Pea 400 noort purjetajat üle maailma võistles sel nädalal Prantsusmaal 2019. aasta Laser 4.7 klassi Euroopa meistritiitli nimel. Esmaspäevast tänaseni toimunud võistlused peeti pea ideaalsetes tingimustes. Kahel esimesel päeval peeti kvalifikatsioonisõidud ning järgneval neljal toimusid finaalsõidud. Nii poisid kui tüdrukud pidasid kokku kaksteist sõitu.

Tüdrukute arvestuses võistelnud Karolin Härmi võistlus kulges päev päevalt tõusvas joones. Kui avapäeva lõppedes oli Härm 115. kohal, siis võistluse lõpptulemuseks jäi 130. purjetaja seas 72. koht.

Võistluse esimese päeva kahe sõidu tulemusteks oli Härmil 64. ja 44. koht. Teise päeva, mil toimus samuti kaks sõitu, lõpetas Härm 104. kohal. Positsioonid sõitudest 52 ja 37. Kolmandal päeval peeti vaid üks sõit ning Härm oli finišis 24ndana. Üldarvestuses kolmanda päeva lõppedes kohaks 92. Neljandal päeval peeti kolm sõitu. Härmi tulemuseks kohad 21, 18 ja 7. Viiendal päeval tõusis Härm üldarvestuses kohale 75. Tulemused sõitudest 8 ja 12. Viimasel päeval parandas Härm veelgi oma positsiooni ja lõpetas kogu võistluse kohal 72. Kuuenda päeva tulemusteks kahest peetud sõidust olid kohad 8 ja 4.

Tüdrukute arvestuses tuli Laser 4.7 klassi Euroopa meistriks Alessia Palanti Itaaliast.

Georg Ristal oli meie poiste arvestuses edukaim, lõpetades võistluse 203. kohal. Mattias Johan Kangur oli 229. ja Aksel Tamm 250.

Poiste arvestuses tuli Laser 4.7 klassi Euroopa meistriks Yogev Alcalai Iisraelist.