ORC 2 võistlusgrupis tuli esikohale jaht Adele (Jahtklubi Baltsail) tiim, alistades Jazz'i (ESS Kalev Jahtklubi) ja Sugar 2 (Pärnu Jahtklubi) meeskonnad. Võistles kuus jahti.

Kahe võistelnud jahiga ORC 3 grupis osutus paremaks Vesikaare meeskonna tulemus.

ORC 4 arvestuses aga võttis üheksa tiimi seas esikoha Edasi (Haapsalu Jahtklubi) meeskond. Teiseks tuli jahil Luisa (HJK) seilanud paatkond ning kolmandaks Vesileenu (Saaremaa Merispordi Selts) tiim.

Karikasarja arvestuse väliselt võisteldi regatil ka ESTLYS, katamaraanide ja folkbootide gruppides. Seitsme osaleva jahiga ESTLYS kategoorias osutus parimaks Aurora (HJK) meeskond Lilianni (SMS) ja Albini (HJK) ees. Kolme folkboodi seas võitis regati Tuuli tiim, kannul jahil Ahti (SMS) seilanud paatkond. Katamaraane oli võistlemas seitse ning tugevaima tulemuse tegid nende seas Vladimir Vladimirov ja Ivo Remmelg. Teiseks tulid Jüri ja Margit Saarnak ning kolmandaks Raul Feld ja Kevin Jakobson.

31. Kessu regati korraldas Haapsalu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

EJL Avamerepurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku viiest regatist. 1. juulil Haapsalu lähistel purjetatud Kessu regatile järgneb 5.-7. juulil Pärnus algav ja lõppev kestuspurjetamise võistlus Watergate regatt. Seejärel seilatakse 7.-14. juulil pikkade traditsioonidega Muhu Väina regatil, mis on ühtlasi Eesti meistrivõistlusteks avamerepurjetamises. 18. augustil purjetatakse Ruhnu lähistel Ruhnu regatil ning viimaseks sarja etapiks on 29.-30. septembril aset leidvad Tallinna meistrivõistlused. Osalevad jahid on võistlusväärtuse alusel jagatud nelja gruppi - ORC1, ORC2, ORC3, ORC4. Kõigis gruppides arvestatakse sarja kokkuvõttes nelja paremat etapi tulemust.

Jahid on gruppidesse jagatud vastavalt GPH (general purpose handicap) händikäp süsteemile. GPH näitab jahi arvestuslikku kiirust ühikus sekund/miil ehk mitme sekundiga jaht peaks ühe miili läbima keskmistes tingimustes. Iga jahi koefitsient arvutatakse välja spetsiaalse arvutiprogrammi abil, võttes arvesse taglase mõõtu, purjemõõte, kere kuju, meeskonna kaalu ja teisi parameetreid. I grupis sõidavad jahid, mille GPH on kuni 615,0, II grupi võistlejatel on GPH 615,1 – 651,0. III grupil on GPH 651,1-700,0 ning IV grupi GPH alates 700,1. Punktiarvestust peeti Performance Line Offshore/Inshore (korrigeeritud aeg saadakse lahutades sõidule kulunud aja ja jahi avamere ajakoefitsendi korrutisest distantsipikkuse ja avamere distantsi koefitsiendi korrutise) meetodi järgi.

Avamere Eesti karikasarja tulemused leiad siit.