Karl-Martin Rammol oli Laseri MMil kehv päev


Karl-Martin Rammol oli Laseri MMil kehv päev
Foto autor: Aivar Kullamaa

Saksamaal Boltenhagenis kestvatel Laser Standard klassi maailmameistrivõistlustel on Karl-Martin Rammo finaalsõitude teise päeva järel 39. kohal.

Kuldgrupis võistlev Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) purjetas MM-i eelviimasel võistluspäeval 38. ja 40. tulemusele ning hoiab hetkeseisuga 39. asetust.

Argo Vooremaa (ESS Kalev Jahtklubi) sai täna hõbelaevastikus kirja 26. ja 5. koha ning on 59. positsioonil.

Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) kohtadeks olid hõbegrupi 28. tulemus ja ühes sõidus mittefinišeerimine ning sportlane paikneb kokkuvõttes 78. kohal.

168 mehe seas juhib endiselt võistlust Austraalia purjetaja Tom Slingsby.

Käesolevad maailmameistrivõistlused on Laser klassile 2012 Londoni Olümpiamängude teiseks kvalifikatsiooniregatiks detsembris Austraalias peetud 2011. aasta olümpiaklasside maailmameistrivõistluste järel. Kui 2011 MM-il jagati välja 75% Olümpia riigikohtadest, siis nüüd võistlevad veel mitte kvalifitseerunud maad ülejäänud 25% nimel. Eestile tagasid juba detsembris Perthis olümpiakoha Karl-Martin Rammo ja Argo Vooremaa tulemused. Käimasoleval MM-il eestlastest ainsana kuldlaevastikku pääsenud Rammo on ühtlasi võitnud Eesti-sisese kvalifikatsiooni olümpiaregatile.

MM-i võistlussõidud kestavad neljapäeva, 10. maini.