Karl Martin Rammo vaatamata ebaõnnele Floridas kolmas


Karl-Martin Rammo, purjetamine
Foto: Aivar Kullamaa

Karl Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool) osales 22.-26. veebruarini Floridas, Clearwateris peetud Laser Midwinters East 1 kategooria regatil. Eesti koondislane sai viimase võistluspäeva sõitudes 5. ja 2. koha ning oli kokkuvõttes kolmas. Seda vaatamata ebaõnnele, mis tabas teda regati esimesel päeval.

Rendipaadiga sõites purunes tal kohe esimeses võistlussõidus poomirautis ning alles kaldal sai ta selle vahetatud. Tagasi jõudis ta esimesel päeval kolmandasse sõitu, mille lõpetas 4. kohal, kuid esimesed kaks sõitu sai ta protokolli kirja viimase koha punktid. Edasi aga purjetas eestlane väga tublilt ning tema seeria 4,1,5,2,4,2,5,2 andis kokkuvõttes 3. koha, kaotades ainult 1 punktiga teisele kohale.

Regati võitjaks tuli David Wright Kanadast 15 karistuspunktiga. Võistlustel osales 48 Laser Standard purjetajat 10 riigist.

Seljataha jäänud regatt oli Karl Martin Rammol üheks ettevalmistusetapiks maikuus peetavatele MM võistlustele Saksamaal, kus otsustatakse, kes eestlastest pääseb selles paadiklassis Londoni olümpiamängudele esindama Eestit.