Karl-Martin Rammo läheb EM-i medalisõitu kõrgete kohtade eest võitlema


Karl-Martin Rammo, purjetamine
---

Helsingis peetavatel olümpiaklasside Euroopa meistrivõistlustel täna ülivaikse tuule tõttu meeste Laser Standard ja naiste Laser Radial klassides võistlussõite ei peetud. Karl-Martin Rammo läheb homsesse medalisõitu 10. positsioonilt.

Pühapäeval alustasid võistlemist Euroopa meistri tiitlile Laser Standard ja Laser Radial klassid kokku ligi 250 paadiga stardis. Need klassid on kõige arvukamad Euroopa meistrivõistluste programmis 244 Laseriga, millest 139 on meeste Laser Standardid ja 105 naiste Laser Radialid.

Laser Standardil juhib enne medalisõitu horvaat Tonci Stipanovici 19,4 punktiga poolaka Jonasz Stelmaszyki (22 punkti) ja austerlase Andreas Geritzeri (29 p.) ees. Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) on hetkel 10. kohal 45 punktiga. Punktivahed on nii väikesed, et teoreetiliselt on Rammol võimalik jõuda pronksmedalile. Patrick Abner (ROPK) on hetkel kokkuvõttes 72. kohal ja Argo Vooremaa (KJK) 84. kohal.

Naiste Laser Radialil juhib medalisõidu eel Evi van Acker Belgiast hiinlanna Xu Lijia ees. Meie purjetajatest on Anna Pohlak (TJK) 44. kohal ja Anne-Mari Luik (ROPK) 78. positsioonil.

Euroopa meistrivõistluste tulemused ja info: www.openeuropeans2011.com

Euroopa meistrivõistlustel Helsinkis võistlevad Match Race naised 30.juunist 3.juulini, Laser Standard mehed ja Laser Radial naised 3.-8.juulil, 49er mehed 8.-13.juulil, Finn mehed 9.-14.juulil, 470 mehed ja naised 9.-15.juulil.