Karikaregati avapäeva ilmestasid mõnusad purjetamisolud


 Juuso Roihu ja Henri Roihu (29er klass)
Juuso Roihu ja Henri Roihu (29er klass)Foto: Riina Ramst

Täna Roomassaares alanud EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika etapil, Saaremaa karikavõistlustel said sportlased esimesed võistlussõidud läbida soodsas tuules ning päikesepaistes. Kokku 89 võistlejat stardib regatil ühtlasi Eesti meistrite välja selgitamiseks.

RS Feva klassis tänaste sõitudega juhtima neidude paatkond Mari-Ann Raud ja Johanna Poksi Tallinna Jahtklubist. Teist kohta hoiavad leedukad Simonas Jersovas ja Gabriele Petraityte ning kolmandat Madis Mik ja Martin Mik (TJK).

29er'il on avapäeva järgselt liidriteks Juuso ja Henri Roihu (TJK) Saaremaa Merispordi Seltsi poiste Kristo Õunapi ja Kevin Grassi ning Hardi Antoni ja Olle Saare (TJK) ees.

RS:X 8.5 m2 purjelauaklassis on juhtpositsioonil Rainer Kasekivi (Tallinna Purjelauakool). Teist asetust hoiab Keit Järve (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS) ning kolmandat Betti Vainküla (TPLK/Team Extreme).

Noorte purjelaual Techno 293 on alla 15 aastaste seas hetkel esikohal Rasmus Pertelson (TPLK), kannul Gregor Schneider (TPLK) ja Oscar Naabel (TPLK). Alla 17 aastaste hulgas juhib Alfred Kalm (TPLK) Aarto Pihlapuu (TPLK) ja Roomet Riho Pungi (TPLK) ees.

Seotud lood:

Formula klassis on kindlalt parimana alustanud Martin Ervin (Team Extreme), järgnemas Toomas Mölder (Surfhouse) ja Erno Kaasik (Team Extreme).

RS Feval võistleb 20 ja 29er'il 7 paatkonda. Techno 293 U15 klassis on 3 ja U17 klassis 5 võistlejat. RS:X 8.5 m2 klassis seilab 7 ja Formula klassis 20 surfarit.

Saaremaa karikavõistlused korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval kell 11. Võistlusseeria jooksul plaanitakse Formula klassis pidada 15 ning ülejäänud klassides 8 võistlussõitu.

Regati kodulehekülg: http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=1825