Kärdlas avati purjetajate aastasündmus 62. Muhu Väina regatt


Muhu väina regatt
Muhu väina regatt Foto: Irina Mägi

Pea 750 purjetajat 130 jahil alustavad pühapäeval nädal aega kestvat võistlust, mis viib nad sellel aastal Kärdlasse, Haapsallu, Kuivastusse, Roomassaarde ning Pärnusse. Selguvad Eesti avamerepurjetamise meistrid klassides CDL < 8 (purjetajate keeles ORC väikeste jahtide grupp) ja Folkboot.

Juba 62. korda toimuval Eesti vanemal regatil on võistlejaid kokku neljast riigist – lisaks Eestile ka Soomest, Lätist ja Venemaalt. Regati võitjad ja parimad pärjatakse laupäeval, 20. juulil Pärnu jahtklubis.

Suvine start Kärdlast Kärdla sadamas terve tuulise laupäeva kestnud ettevalmistused päädisid täna tervitussõnadega Hiiu vallavanem Reili Rannalt, kes avaldas lootust, et pikkade traditsioonidega regatt ka edaspidi alguse just Hiiumaalt saaks ning nii purjetamispisikut veelgi rohkem saare noortesse süstiks.

Pühapäeval kell 12 stardivad jahid Haapsalu poole ning jõuavad nädala jooksul sealt edasi ka Muhumaale, Saaremaale ja Pärnusse. Kõikjal kaasneb regatilistega traditsiooniks saanud sadamamelu autasustamistseremooniate ning esinejatega, kus on oodata ka aktiivset osavõttu kohalike elanike poolt.

Täpsema ülevaate kõikides sadamates toimuva kohta leiab regati veebilehelt http://muhuvain.ee/regatt2019/uritused