Kaks eestlast on MM-i avapäeva järel esikaheksas


Rasmus Maalinn
Rasmus MaalinnFoto: Ott Kallas

Täna algasid Rootsis Orsasjöni järvel jääpurjetamise DN klassi maailmameistrivõistlused. Avapäeval peetud kahe sõidu järel on eestlastest parimatel positsioonidel Rasmus Maalinn, kes on seitsmes, ja Argo Vooremaa, kes on kaheksas.

Orsasjöni järvel ootasid jääpurjetajaid 20 cm paksune jää ja puhanguline tuul. Vesine ilm muutis jää pinna pehmeks, mis tegi jääpurjeka kehvasti juhitavaks ja sõidu kohati ohtlikuks.

Hõbe- ja pronksgrupi sõitjatele toimusid vaikses tuules eelsõidud selgitamaks edasipääsejad kuldgruppi. Lisaks neljale parimale kuldgrupi eestlasele õnnestus edasi pääseda Joonas Kiisleril, teised eestlased pidid jätkama hõbe- ja pronksgrupis.

Avapäeval oli edukaim poolakas Lukasz Zakrzewski kahe teise kohaga (4 punkti). Rasmus Maalinn purjetas 16. ja 3. kohale ning on kokkuvõttes 19 punktiga seitsmes. Argo Vooremaa lõpetas 6. ja 14. kohaga ning platseerus kokku kaheksandaks 20 punktiga.

Mihkel Kosk oli avapäeval 12-s 23 punktiga, Vaiko Vooremaa 16-s 35 punktiga ja Joonas Kiisler 21-ne 46 punktiga. Kõik esiotsa eestlased olid kiired ja jätkavad kõrges mängus.

Teiste eestlaste avapäeva tulemused: 72. Eigo Helimets, 74. Melvin Aasav, 116. Peeter Järvelaid, 118. Toivo Aardemaa.

DN klassi maailmameistrivõistlused ning seejärel Euroopa meistrivõistlused sõidetakse Rootsis Orsasjöni järvel 10.-15. veebruarini.