Kaks eestlast maailma edetabelis esikümnes


Purjetaja Deniss Karpak
Purjetaja Deniss KarpakFoto: Rauno Volmar

Värskeimas Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis hoiab Deniss Karpak 5., Karl-Martin Rammo 9. ja Lauri Väinsalu 16. kohta.

Finn klassis asub eelmises edetabeli väljalaskes 7. kohta hoidnud Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) seekord 5. real. Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) on 16. Tabelit juhib itaallane Michele Paoletti.

Laser Standardil on Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) tõusnud 9ndaks. Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) on 91. kohal. Esikohta hoiab horvaat Tonci Stipanovic.

Naiste RS:X purjelauaklassis on Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) 30. real. Juhtkohal on itaallanna Flavia Tartaglini.

Anna Pohlak (TJK) on Laser Radial klassis 34. kohal. Reitingu tipus troonib hollandlanna Marit Bouwmeester.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) on naiste 470 klassis 36. kohal. Esimene positsioon kuulub Prantsusmaa naiskonnale Camille Lecointre ja Helene Defrance.

49erFX klassis on Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK) värskes edetabelis 66. kohal. Juhib Brasiilia tiim Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada ISAF Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes. Järgmine edetabelijärjestus avaldatakse 22. septembril.

Seotud lood:


Lauri Väinsalu, Finn klass Foto: Eesti Jahtklubide Liit


Karl-Martin Rammo, Laser klass Foto: Eesti Jahtklubide Liit


Ingrid Puusta, RS:X klass Foto: Eesti Jahtklubide Liit


Anna Pohlak, Laser Radial klass Foto: Eesti Jahtklubide Liit


Marjaliisa Umb ja Elise Umb, klass 470 Foto: Eesti Jahtklubide Liit


Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp, 49er FX klass Foto: Eesti Jahtklubide Liit