Esimene võistluspäev jäi tuule puudusel startideta, teise päeva tuuleprognoos oli aga Formula võistlusteks vägagi ekstreemne. Igaks juhuks alustati startidega tund planeeritust varem ning see võimaldas napilt läbi viia kaks võistlussõitu. Kui esimese stardi ajal puhus tuul 7-8 m/s, siis teises oli tuult juba 10 m/s ning sõidu kulgedes tõusis see kiiruseni 12-14 m/s. Tugev torm takistas paljude võistlejate finišeerimist. Regatil osales kokku 31 surfarit.

Eesti meistrivõistluste esimese etapi võitis piisava eduga Saaremaa mees John Kaju (Saaremaa Surfiklubi). Üldarvestuse teise koha saavutas Martin Ervin (Extreme). Kolmandaks tuli Olümpiaks valmistuv Ingrid Puusta, kes suutis teises sõidus võtta teise koha, jättes mitmed nimekad surfimehed seljataha. Seenioride arvestuses oli parim Martin Ervin, teine Gunnar Poltruk (Team Mahe) ja kolmas Toomas Mölder (Surfhouse). Naistest olid edukaimad Ingrid Puusta, Annika Valkna ja Betti Vainküla (Extreme). U-20 juuniorite parim oli Roland Mik (Surfhouse/Rein Ottosoni Purjespordikool) ja teine Peeter Kask, U-17 noortest Karl Erik Saarm (Tallinna Purjelauakool), Tristen Erik Kivi (SSK) ja Artur Kaiküll (Extreme).

EMV B-liiga võistlejad läbisid lühema raja ning parimad olid Maarja Kivistik (Extreme) ja Aivar Keskküla.