Jahtide Forte ja Reval Cafe kaksikjuhtimine jätkub ORCi klassi avamerepurjetamise MMil Kielis

 (1)
Jaht Forte, Jaak Jõgi, Kalev Jahtklubi
Jaht Forte, kapten Jaak Jõgi, Kalev JahtklubiFoto: Piret Salmistu

Kielis 2. augustil alanud avamerepurjetamise ORCi klassi maailmameistrivõistlused on kulgenud Eesti jahtidele suurepäraselt. Neljanda võistluspäeva lõpuks on peetud kuus võistlussõitu – kaks pikka ca 10 tundi kestnud avameresõitu ja neli lühirajasõitu vastutuule-allatuule rajal. B ja C grupis sõitvad kuus Eesti jahti on võidelnud kõikides sõitudes enamasti esikümne kohtade pärast ja võetud on ridamisi sõiduvõite. B grupis hoiavad juba teist päeva järjest kaksikjuhtimist Kalev Jahtklubi jahid - jahil Forte Jaak Jõgi tiimiga on halvima sõidu koht seni viies ja Reval Café-l Eero Panki meeskonnaga seitsmes.

Kolmapäeva õhtul jagas seda rõõmu eestlastest purjetajatega ka  Eestist Kieli sõitnud delegatsioon eesotsas Pärnu linnapea Toomas Kivimägiga, kes haarava kõnega tutvustas purjetajatele suvepealinna Pärnut ja kutsus kõiki järgmise aasta augustis Pärnus toimuvatele ORCi klassi Euroopa meistrivõistlustele.  Kielis kohtusid ORC (Offshore Racing Congress) ametnikega järgmise aasta suurvõistluse korraldajate esindajad Pärnu ja ESS Kalev Jahtklubist eesotsas Eesti Jahtklubide Liidu presidendi Egon Elsteiniga. ORC avamereklasside ja ürituste komitee esimees Paolo Massarinil oli suur heameel näha nii rohkearvulist esindust Kielis ja sõnas, et see on kindlasti aluseks hästi õnnestunud võistlusele ja suurepärasele koostööle ORC-ga.  Õhtu Kielis lõppes suures 1800-ruutmeetrises telgis MMi suurtoetaja Tutima „All In White" peoga, kus meelolukale õhtule lisas hoogu bänd Soulfinger.

Pärnu linnapea Toomas Kivimägi Foto: Piret Salmistu
Seotud lood:

Neljapäeva hommik Kielis oli pilvine ja  taas üsna tuulevaikne, kuid merele mindi plaanitud ajal, et anda kell 9:55 esimene hoiatussignaal teisele pikale avameresõidule. Väga nõrk 3-8 sõlme puhunud tuul ja hästi tihedalt koos purjetamine olid eilse päeva märksõnad. See sundis korraldajaid ka esialgselt plaanitud rajapikkusi lühendama. 

B grupi distantsi pikkuseks oli 41,9 miili ja see läbiti ca 10 tunniga. Selles sõidus kolmanda koha saanud jaht Forte meeskonnaliige, Kalev Jahtklubi kommodoor Kalev Vapperi sõnul sattusid nad paaril korral finišile väga lähedal olles totaalsesse tuuleauku, kuid õigel hetkel oli neil siiski õnne saada tuult ja leida õige taktika, et saada väärtuslik kolmas koht hoidmaks üldkokkuvõttes liidripositsiooni. Samas grupis teises fliidis sõitnud Reval Cafél kulus sõiduks ca 11 tundi, kuid kolmas koht hoiab ka neid kenasti Forte järel teisel positsioonil üldarvestuses. Kolmas Kalev jahtklubi jaht Premium Mati Sepaga roolis sai eilsest avameresõidust 18. koha ja on hetkel üldarvestuses viiendal kohal.  Grupis võistleb 57 jahti.

Jaht Reval Café, kapten Eero Pank, Kalev Jahtklubi Foto Piret Salmistu
Jaht Premium, roolimees Mati Sepp, Kalev Jahtklubi Foto: nesvadba-ranchi

C grupi rajapikkuseks oli avameresõidus 37 miili ja aega kulus jahtidel selle läbimiseks 9-10 tundi. Siin oli eestlaste parimana kaheksas Aivar Tuulbergi juhitud Katariina II Pärnu Jahtklubist, Elisa Passione Sailing Team Sven Nuutmanniga roolis Kalev Jahtklubist sõitis välja 11. koha ja Erki Meltsa tiim jahil Sugar 2 Pärnu Jahtklubist lõpetas avameresõidu 12ndana. B grupis on Sugar 2 üldarvestuses viiendal kohal kusjuures kolmanda ja neljanda kohaga võrdse arvu 19 punktiga. Katariina II on üheksandal ja Elisa Passione Sailing Team 15. kohal.  C grupis hoiab liidripositsiooni Itaalia jaht Low Noise Duccio Colombiga roolis. Grupis võistleb 66 jahti.

B ja C grupil lõppesid eilse avameresõiduga kvalifikatsioonisõidud ja kummagi grupi 30 paremat pääsesid kuldlaevastikku et võidelda poodiumikohtade pärast. Kõik Eesti jahid jätkavad täna peetavatel lühirajasõitudel kuldlaevastikus. Kielis puhus hommikul tuul vaid 1-2 m/s ja sõitude algus lükati kaldal edasi. Juhul kui reedel lühirajasõite ei toimu, on finaalsõidud kavas veel laupäeval enne kui selguvad maailmameistrid. 

Tulemused http://www.orcworlds.com/index.php/official-noticeboard/results/