Ingrid Puusta pääses purjelaua EMil medalisõitu


Ingrid Puusta EM-il võistlushoos
Ingrid Puusta EM-il võistlushoosFoto: Robert Hajduk / ShutterSail.com

RS:X purjelaua täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel Helsingis toimusid täna võistlussõidud kõigile laevastikele. Eesti purjelauduritest on Ingrid Puusta avaseeria sõitude järel 7. kohal ning purjetab homme esikümnele peetavas medalisõidus.

Võistluspäev kulges enamjaolt kenas keskmises tuules 5 m/s, kuid viimase sõidu ajal hakkas tuul vaibuma ja keerutama.

Avaseeria viimane võistluspäev lisas Ingrid Puusta (NYCS) tulemuste seeriasse 16., 1. ja 21. koha ning kokkuvõttes on ta 7. real. Betti Vainküla (TPLK/TE) lõpetas päeva sõidud 39., 41. ja 44. kohaga ning on üldarvestuses 45. positsioonil. Keit Järve (NYCS) sai täna kirja 42., 45. ja 50. resultaadi ning omab 49. asetust.

Noormeeste seas on homse finaalsõidu eel Roomet Riho Pung (TPLK) 54., Rasmus Pertelson (TPLK) 57., Alfred Kalm (TPLK) 61. ja Aarto Pihlapuu (TPLK) 62. kohal.

Meestest on Marcus Pertelson (TPLK) hõbefliidis 30. kohal.

Naiste seas püsib liidrina poolatar Zofia Noceti-Klepacka. Noormeeste hulgas on tõusnud esikohale iisraellane Tal Zadok.

EM lõpeb laupäeval, mil avaseeria tulemuste põhjal purjetavad iga klassi kümme paremat medalisõidus ning ülejäänud purjelaudurid seilavad viimase finaalsõidu.