Ingrid Puusta jätkab Euroopa meistrivõistlusi kuldgrupis


Ingrid Puusta
Ingrid PuustaFoto: Jesus Renedo/Sailing Energy, Jesus Renedo/Sailing Energy/World Sailing

Eile hilisõhtul lõppes Mallorcal 2019. aasta RS:X klassi täiskasvanute ja juunioride lahtiste Euroopa meistrivõistluste teine võistluspäev. Ingrid Puusta jätkab täna võistlemist kuldgrupis, olles üldarvestuses eestlaste parimana hetkel 18. kohal.

Puusta lõpetas eile peetud kaks sõitu kohtadel 4 ja 22 ning asub kokkuvõttes teise päeva järel 18. kohal.

RS:X klassi Eesti koondise peatreener Matthew Rickard ütles, et pikk võistluspäev jättis sooritustele oma jälje. "Eile oli äärmiselt pikk päev. Ingrid alustas võistlusega alles pärast kella 17. Esimene sõit oli väga hästi sooritatud, tulemuseks neljas koht. Ingrid usaldas oma instinkte, sõit oli enesekindel ning tänu sellele ka suurepärane tulemus. Teine sõit kahjuks nii ladusalt ei sujunud. Puusta stardib täna kuldgrupis ja päris võistlus alles algab," sõnas Rickard.

Rainer Kasekivi on teise päeva lõpuks ning peale viit peetud kvalifikatsioonisõitu langenud esimese päevaga võrreldes kuus kohta, lõpetades eilse päeva 98. positsioonil. Täna toimunud kahes kvalifikatsioonisõidus Kasekivil startida ei õnnestunud.

Raul Mihkel Antonil oli eile kolm kvalifikatsioonisõitu, mille tulemused olid vastavalt 52., 51. ja 51. koht. Hetkel, mil on peetud kuus kvalifikatsioonisõitu, on Anton üldarvestuses 97. kohal.

Matthew Rickard: "Tuul oli päeva jooksul äärmiselt heitlik, põhjustades parajalt segadust ja raskusi. Selle tulemusena oli Raulil ja Raineril neis keerulistes tingimustes kohatisi raskusi ja mõlemad finišeerisid sõitudes oma grupi lõpuosas."