Haavel ja Kivistik jätkavad 49er klassi maailmameistrivõistlusi hõbegrupis


Haavel ja Kivistik jätkavad 49er klassi maailmameistrivõistlusi hõbegrupis
Foto: Alex McKinnon

Horvaatias Zadar'is toimuvatel 49er klassi maailmameistrivõistlustel lõppes täna kvalifikatsioon ning selgusid ühtlasi viimased viis olümpiale pääsevat riiki. Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik jäid finaaliks kuldlaevastikust välja ning olümpiapileti lunastajate hulka ei mahtunud.

änased kolm viimast kvalifikatsiooniseeria sõitu lõppesid Tõnis Haavelile ja Lenart Kivistikule (Noblessneri Jahtklubi) 20., 11. ja 6. kohaga. Paatkonna kvalifikatsioonijärgseks asetuseks jääb 42. koht, mis tähendab, et finaalsõidud tuleb seilata hõbefliidis. Meie meeskond tegi regatil küll tavapärasest oluliselt paremat sõitu, kuid Olümpiale pääsuks sellest ei piisanud - kõik viis väljajagamisele kuulunud vaba olümpiakohta võtsid kuldfliiti pääsenud maad ning Haavelil ja Kivistikul ei ole enam võimalust MM-ilt olümpiapääset saada.

Liidripositsioonilt jätkavad austraallased Nathan Outteridge ja Iain Jensen. Kokku võistleb 74 meeskonda.

Käimasolevad maailmameistrivõistlused on 49er klassile 2012 Londoni Olümpiamängude teiseks kvalifikatsiooniregatiks detsembris Austraalias peetud 2011. aasta olümpiaklasside maailmameistrivõistluste järel. Kui 2011 MM-il jagati välja 75% Olümpia riigikohtadest, siis nüüd võistlesid veel mitte kvalifitseerunud maad ülejäänud 25% ehk 5 riigikoha nimel.