Tänased võistlustingimused olid jääpurjetajate jaoks ideaalilähedased – kuiv ja peegelsile jää, selge ja päikseline ilm ning kuni 10 m/s puhuv tugev tuul lõi purjekatele kõik eeldused kiirusteks kuni 100 km/h ja korraldajatele võimaluse maha pidada eilsega kokku seitse võistlussõitu kõikidele gruppidele.

Kaks päeva tagasi konkurentsitult maailmameistriks tulnud poolakas Karol Jablonski pani oma tugevuse maksma ka Euroopa meistrivõistlustel saades seitsmest sõidust neli võitu ja tulles seeriaga 1-1-1-4-5-1-(DNF) ning 13 punktiga Euroopa meistriks. Vaid kaks punkti lahutas Vaiko Vooremaad (Kalev Jahtklubi) esikohast. Üks sõiduvõit, kaks teist ja kolmandat kohta ning kaks neljandat kohta andsid lõplikuks skooriks 15 punkti ja Euroopa meistrivõistluste hõbeda. Kolmanda koha saanud ameeriklase Ronald Sherry punktisumma jäi Vaikost maha juba 16 punktiga, tema skooriks kujunes (28)-16-7-2-3-2-1.

Euroopa viiendaks tulnud Mihkel Kosk kogus 46 punkti seeriaga 3-(40)-4-11-7-11-10 ning seitsmenda koha saanud Argo Vooremaa sai seeria 6-4-14-(19)-10-10-15 kokku 59 punkti. Kuldgrupis üheksateistkümnendana lõpetas Jaan Akermann Pärnu Jahtklubist ning Karl-Hannes Tagu 144 punktiga sai kahekümne kuuenda koha. Kuldgrupis võistles 51 sportlast.

Hõbegrupis oli parim eestlane viiendana lõpetanud Hardi Laurits Tartu Jahtklubist Merikotkas. Pronksgrupis tuli eestlastest parimana teisele kohale Eigo Helimets samuti Tartu Jahtklubist Merikotkas. Eestlasi osales võistlustules kokku 21.

Euroopa meistrivõistluste autasustamine toimus täna õhtul kell 18 Haapsalus hotellis Laine.