FOTOD: Viies USS Security - KJK Kolmapäevaregatt purjetati vahemerelistes oludes


5. USS Security - KJK Kolmapäevaregatt
5. USS Security - KJK KolmapäevaregattFoto: Piret Salmistu

Kuigi kesknädala hommikupoolik oli pealinnas üsna tuulevaikne, hakkas päevajooksul õnneks õhk liikuma ning ka päike aina kõvemini küpsetama - see andis võimaluse maha pidada järjekordse USS Security-KJK Kolmapäevaregati sel aastal. Terve võistluse vältel valitsesid mõnusad suvised olud, mis lubasid Tallinna lahel viibida lühikestes pükstes ning ilma päikeseprillideta polnud sugugi mugav purjeid vaadata. Kogu seda ilu ja mõnu olid nautima tulnud tervelt 36 jahti kolmes arvestusgrupis.

Eriti tihe oli stardisagin esimeses grupis, kus liinile asus senise poole tosina meeskonna asemel koguni 16 purjekat. Kuna tuulega siiski kesknädalale tavapäraselt väga priisata polnud, tehti võistlejaile võimalikult lühike distants, et iga jaht ikka mõistlikul ajal kaldale pääseks ja autasustamisest osa võtma jõuaks. Rada kulges Pirita jõe suudmest ca poole miili kaugusel merel asunud stardialalt Merivälja muuli lähedusse paigutatud vastutuule märgini ning stardimärgi juurde tagasi. Suuremad ja kiiremad purjekad sõitsid nimetatud tähiste vahel kolm ringi ning väiksemad alused tegid vastutuule-allatuule rajal kaks tiiru.

ORC I grupi start Foto: Piret Salmistu
Forte (ESS Kalev Jahtklubi) - kapten Jaak Jõgi Foto: Piret Salmistu
Seotud lood:


Jazz (ESS Kalev Jahtklubi) - kapten Risto Riim Foto: Piret Salmistu


Olivia (paremal), Kalev Jahtklubi - kapten Vallo Kalvik Foto: Piret Salmistu

Kõik jahid lõpetasid võidusõidu tunni, pooleteisega ning said pärast merelt tulekut üheskoos Kalev Jahtklubi Lipuväljakul koguneda, et plaksutada ja kaasa elada nii seekordse võidusõidu võitjaile kui ka maikuu parimatele meeskondadele. Auhindadega toetasid USS Security ja A. Le Coq ning lisaks esikolmikusse pääsenute auhindamisele toimus ka üllatusauhinna loosimine Joogikulleri poolt, mille võitis LYS grupi jaht Gamajon. 

LYS grupi esikolmik: Olivia, Frida ja Svea Foto: Piret Salmistu


ORC II grupi esikolmik: Jazz, BossaNova ja Vesikaar Foto: Piret Salmistu


ORC I grupi esikolmik: Forte, Olympic ja Katariina II Foto: Piret Salmistu

Alates sellest nädalast on Kalev Jahtklubi purjetajatele avatud klubihoone katuseterrass, kus saab mõnusasti pärast võidusõitu regatimuljeid jagada - kindlasti tasub kõigil regatilistel uue istumiskohaga tutvust teha!

Parimad gruppide kaupa:
I grupp
1. EST 475 Forte - Jaak Jõgi
2. EST 463 Olympic - Tiit Vihul
3. EST 646 Katariina II - Aivar Tuulberg

II grupp 
1. EST 465 Jazz - Risto Riim
2. EST 379 Bossa Nova - Peeter Siniväli
3. EST 700 Vesikaar - Tanel Tamm

LYS grupp
1. EST 692 Olivia - Vallo Kalvik
2. EST 715 Frida - Andres Kõnd
3. EST 23 Svea - Hard Perk