FOTOD: "Sõita ei saa, kui tuult ei ole!" Muhu Väina Pärnu ring katkestati

 (5)
FOTOD: "Sõita ei saa, kui tuult ei ole!" Muhu Väina Pärnu ring katkestati
Foto: Ester Vaitmaa

Muhu Väina esimese etapi, Pärnu ringi, lõpetasid ainult esimese grupi jahid ORC klassis ning esimeseks tuli jaht Forte, teiseks Amserv Grand Soleil ning kolmandana jõudis finišiliinini jaht Technonicol. Ülejäänud viiele grupile lõpetati sõit aga ära, sest täielikus tuulevaikuses ei olnud võimalik purjetada.

"Ma käisin hommikul enne kahteteist vaatamas ja stardi ajal sõitsid jahid samuti täiesti normaalse ajaga, aga siis kadus tuul täitsa ära. Viimased ei jõudnud üldse märgini," ütles Muhu Väina peavõistlusjuht Madis Ausman Delfi Spordile. Ausmani sõnul oli probleemiks ka tuulepöördumine.

Otsus etappi katkestada tuli siis, kui oli selge, et enam ei ole võimalik sõitu jätkata.

"Kui kolm tundi oli juba sõidetud või õigemini seistud. Oli näha, et need kes finiši juures olid, neil veel purjed liikusid aga teised lihtsalt seisid. Või nagu purjetajad ütlevad, plekkusid. Suurem osa laevastikust seisis tuulevaikuses, sellepärast otsustasime katkestada," ütles Ausman. 

Etapi katkestamiseks sõideti lippudega laevadele märku andma. Sinise-valgeruuduline lipp tähendas etapi lõpetamist, teine punase ja valgega lipp aga tähendas seda, et on aeg pöörduda tagasi hotelli.

VAATA FOTOGALERIID: