FOTOD: Pirital sai avastardi USS Security- KJK kolmapäevaregattide seeriavõistlus


Pirital sai avastardi USS Security- KJK kolmapäevaregattide seeriavõistlus
Pirital sai avastardi USS Security- KJK kolmapäevaregattide seeriavõistlusFoto Piret Salmistu

Maikuu esimesel kolmapäeval sõideti Pirital Kalev Jahtklubis hooaja esimene võistlus oktoobrikuuni kestvas kolmapäevaregattide seerias. Juba teist hooaega on kolmapäevaregattide nimitoetajaks USS Security, kellega kirjutati pärast avaregatti Kalev Jahtklubis alla ka koostööleping.

Kuigi ilm tundus hall ja udune, olid ilmaolud pigem purjetajaid soosivad. Soe maatuul puhus ca 5-7 meetrit sekundis, hooti veidi enamgi ja õhutemperatuur oli 13 kraadi. Sõidu teises pooles saadi küll krae vahele veidi ka vihma, mis aga kedagi ei heidutanud. Kauaoodatud purjetamise mõnu oli tööpäevajärgse lõdvestuse ja traditsioonilise võistluse eesmärgil tulnud nautima 21 vaprat meeskonda!

Võidusõit kulges sel korral Merivälja ja Miiduranna vahel ning rada polnud kontimurdev. Pärast pikka talve olid reeglid kõigil ilusasti meeles ja stardis tagasikutsumisi ei olnud. Stardipoi oli kuulimuna lähedal ja vastutuule märk Pirita pool. Avavõistlusele kohaselt oli distants suhteliselt lühike. Peavõistlusjuht Kalju Kirss lasi LYS-grupi ehk väiksemate jahtide grupil sõita poolteist ja ORC gruppide jahtidel kaks korda ümber kahe märgi. Finish asus merel Piritapoolses märgis. Suuremad ja kiiremad jahid said, nagu tavaliselt, võistlemiseks veidi pikema distantsi ning väiksemad vastavalt nende tarbeks seatud lühema raja.

Seotud lood:

Kui mõnikord on regati lõppu hiliste õhtutundideni ootama jäädud, siis tänu soosivale tuulele olid meeskonnad juba vähem kui tunni ajaga kaldal ja said sadamas mõnusalt muljeid vahetada. Kalev Jahtklubis oli purjetajaid tervitamas nimitoetaja USS Security juhatuse esimees Meelis Krämann, kellel oli heameel tõdeda möödunud aastal alanud koostöö jätkumist soovides purjetajatele turvalist hooaega nii merel kui kodus. Koos ESS Kalev Jahtklubi klubiülem Indrek Ilvesega kirjutati alla ka hooajapikkusele koostöölepingule. 2015.a esimese USS Security KJK kolmapäevaregati parimad said autasustatud jahtklubi kommodoor Kalev Vapperi juhendamisel ja nimitoetaja juhatuse esimehe sooja käepigistusega.

USS Security juhatuse esimees Meelis Krämann ja ESS Kalev Jahtklubi klubiülem Indrek Ilves 2015. hooaja koostöölepingu allkirjastamas Foto: Piret Salmistu

Parimad gruppide kaupa:

I grupp - ORC
EST 463 OLYMPIC- Vihul Tiit
EST 535 MY CAR-  Laul Andres
EST 475 FORTE-Jõgi Jaak

II grupp - ORC
EST 379 BOSSA NOVA- Zuravljov Margus
EST 465 JAZZ- Riim Risto
EST 606 BRIGITTA-X - Karboinov Aleksandr

IV grupp - LYS
EST 5 GRETA - Köösel Mikk
EST 715 FRIDA - Kõnd Andres
EST 23 SVEA - Piirsalu Tõnis

ORC gruppide tulemused

LYS grupi tulemused