FOTOD: Pirital purjetati seitsmes USS Security - KJK Kolmapäevaregatt


7. USS Security KJK Kolmapäevaregatt - 18.06.2014
4. grupi startFoto: Maie-Liisa Sildnik

Kuigi kesknädala hommikupoolik oli pealinnas ääretult külm ja tuuline, hoidis ilmavana siiski purjetajaid ja lubas pärastlõunal päikese paistma ning tuulepöörded veidi madalamaks. Piritalt ning teistest Tallinna lahe ääres paiknevatest sadamatest oli merele tulnud 30 meeskonda, keda tervitas pilvede vahelt piiluv päike ning ca 5-7 meetrit sekundis puhunud tuul.

Kuna tuult puhus parajalt, saadeti suuremate alustega võistlevad purjetajad Pirita jõe suudme lähistele paigutatud stardialalt Katariina kai poini, tagasi stardialale ja uuesti kaugele linna alla, et siis finisheerida merel. Väiksemad alused sõitsid nimetatud raja läbi ühekordselt ning pääsesid pisut üle tunniajase pingutusega kodulahel.

Esimeses grupis oli täna kiireim Erki Melts ning tema meeskond purjekal Sugar 2, teise koha hõivasid My Car'i liikmed Andres Laulu juhtimisel ning kolmandaks platseerus Forte Jaak Jõgiga roolis. Teise grupi parimana lõpetas Jazz ning meeskond Risto Riimi juhtimisel, teiseks tuli Elisa Passione Sailing Team, kus küll tavapäraselt hoiab rooli Sven Heil, kuid kes täna oli usaldanud oma aluse Peter Saraskini juhtida. Kolmandaks purjetas end teises grupis Brigitta-X, kus rooli hoiab Aleksandr Karboinov. Kolmandas grupis võitis ülekaalukalt jaht Minni Andres Aavikuga roolis. Neljandas grupis oli parim Olivia, kus kapteniks on Vallo Kalvik, teisele kohale purjetas end Frida meeskond Andres Kõndi oskusliku juhtimise tulemusel ning kolmanda auhinnalise koha võitis Svea meeskond, kus kapteniks on Hard Perk.

Foto: Maie-Liisa Sildnik
Seotud lood:


Sugar 2 EST711, kapten Tõnu Tõniste Foto: Maie-Liisa Sildnik


Minni EST751, kapten Andres Aavik Foto: Maie-Liisa Sildnik

Auhinnatseremoonial tunnustati tavapäraselt kõikide gruppide esikolmikuid, kes said auhinnaks klaasikunstnik Agnes Tormi'ga koostöös valminud klaasist karika, mille andis üle KJK kommodoor Kalev Vapper. Kuna järgmine nädal on veidi Jaanipäevaline ning paljud inimesed puhkavad, et niita suviseks pööripäevaks rinnunikasvanud rohtu, siis jääb ära ka harjumuspärane kesknädala regatt, kuid uus start antakse juba 2. Juulil!

Parimad gruppide kaupa:
I grupp
1. EST 711 Sugar 2 - Tõnu Tõniste
2. EST 535 My Car - Andres Laul
3. EST 475 Forte - Jaak Jõgi

II grupp

1. EST 465 Jazz - Risto Riim
2. EST 462 Elisa Passione Sailing Team - Sven Heil
3. EST 606 Brigitta-X - Aleksandr Karboinov

III grupp 
1. EST 751 Minni - Andres Aavik
IV grupp
1. EST 692 Olivia - Vallo Kalvik
2. EST 715 Frida - Andres Kõnd
3. EST 23 Svea - Hard Perk

Foto: Piret Salmistu


III grupi võitja Minni Foto: Piret Salmistu


III grupi esikolmik: Jazz, Elisa Passione ST ja Brigitta-X Foto: Piret Salmistu


I grupi esikolmik: Sugar 2, My Car, Forte Foto: Piret Salmistu