FOTOD: Optimist klassi Poola Meistrivõistlustel tuli Kaarel Paal 387 purjetaja hulgas 23. kohale


Kaarel Paal, ESS Kalev Jahtklubi Purjespordikool
Kaarel Paal, ESS Kalev Jahtklubi PurjespordikoolFoto: saillens.pl

19.-21. septembril toimusid Poola lahtised meistrivõistlused Optimist klassis Kamien Pomorskis järvel, mis on kanaliga ühendatud merega. Linn asub Saksamaa piiri lähedal ning 2015.a augustis peetakse seal Maailmameistrivõistlused klassile Optimist.

ESS Kalev Jahtklubi Purjespordikoolist osales Poolas 5 noort purjetajat: Kaarel ja Mihkel Paal, Randal Annus, Märten Mikk ja Helen Ausman. Pärnu Jahtklubist osales võistlusel Keith Luur. Stardis oli 387 purjetajat 16 maalt nende hulgas kõige rohkem Poolast - 150 osalejat.

Võistlejad olid jagatud viide gruppi, seega oli stardis 77 purjetajat. Esimesel päeval puhus nõrk tuul ja lühikese ootamise järele saadeti kõik kaldale tagasi ning alles õhtul suudeti kõkidele gruppidele üks sõit teha. Teisel päeval olid grupid ümber jaotatud, kuid sarnaselt eelmisele päevale olid KJK noored purjetajad ühes grupis. Tuul oli 4-5 m/s  ja keerutav. Kogu võistluse jooksul oli palju valestarte.

Seotud lood:

Viimaseks päevaks olid võistlejad jaotatud paremusjärjestuse järgi viide gruppi. Kuldgruppi said Eestist Kaarel Paal ja Keith Luur. Tuli jälle tuult oodata ja seetõttu ei jõutud  kõigile gruppidele kahte sõitu teha. Tuul paisus viimasel päeval tugevamaks kui kahel esimesel päeval.

Eesti noorte purjetajate kohad 387 osaleja hulgas olid:
23. Kaarel Paal - ESS Kalev Jahtklubi
40. Keith Luur - Pärnu Jahtklubi
116. Randal Annus - ESS Kalev Jahtklubi
142. Märten Mikk - ESS Kalev Jahtklubi
190. Helen Ausman - ESS Kalev Jahtklubi
310. Mihkel Paal - ESS Kalev Jahtklubi

Võistluse võitis Nicolas Rolaz Šveitsist.

Tulemuste protokoll

Võistlus oli raske ja nii Kaarel kui Keith pidasid neid tulemusi oma senisteks parimateks.

Optimist klassi Poola Meistrivõistlused - 19.-21.09.2014 Foto: saillens.pl