FOTOD: "Merekarud" tegid algust KJK-Garmin kolmapäevaregattidega


KJK-GARMIN kolmapäevaregatt, purjetamine
Foto: Piret Salmistu

Eile avati Pirital Kalev Jahtklubis (KJK) 64. purjetamishooaeg ning toimus avamerepurjetamise karikavõistluse Seiko Cup 2012 esimene etapp. Tänasega sai avatud ka iganädalane kolmapäevakute sari, mis kulgeb läbi hooaja kuni oktoobri lõpuni ning kannab sel aastal KJK-Garmin nime.

Vaatamata päeval kohati väga valjult puhunud tuulele, mis mitmed linnainimesedki tuppa aheldas, otsustasid paljud merekarud end õhtupoolikul siiski Piritale Kalev Jahtklubisse sättida ning stardiliinile üksteiselt mõõtu võtma minna. Eilsega võrreldes oli võistlevate aluste seltskond pisut suurenenud ning stardis võis kokku lugeda juba 22 purjekat, millede pardal ligi sada vaprat meeskonnaliiget, kes ei peljanud üle kümne meetri sekundis puhunud jahedat läänetuult ega üsna korralikke laineid.

Võisteldi neljas arvestusgrupis. Suuremad jahid sõitsid kaks korda Pirita jõe suudme lähistelt vastutuules Tallinna külje all oleva Katariina kai juurde ja tagasi stardimärgini, väiksemad alused läbisid sama raja ühe korra. Seda, et tegu oli küllalt karmide oludega, võivad kinnitada pea kõik võistlejad. Ei teagi, kas seetõttu, et tegu on alles esimeste jõukatsumistega sel aastal ning eelmise hooaja vilumused on unustatud, kuid miskipärast sai mitu purjetajat täna 6-kraadises merevees ujumas käia. Soe seal kindlasti polnud ning siinkohal tasub meeles pidada, et säärastes oludes on väga vajalik päästevesti kanda. Tänased äpardused olid kõik õnneliku lõpuga ning vees käinud mehed-naised on terved, kuid mõtlemiskoht on siin kindlasti kõigile, ka väga kogenud meremeestele, et tugeva tuule ning suurte lainete tingimustes on arukas ohutusele mõelda ning vastavalt ka käituda. Seda kõike selleks, et juba järgmisel nädalal taas stardiliinil olla ning mõnuga võistelda.

Parimad gruppide kaupa:

I grupp

1. EST 400 Merion – Ain Pomerants
2. EST 499 Premium – Priit Tammemägi
3. EST 475 Forte – Jaak Jõgi

II grupp

1. EST 606 BrigittaX – Aleksandr Karboinov
2. EST 477 Evelyn III – Kristen Pugi
3. EST 462 Passione – Sven Heil

III grupp

1. EST 337 Seabird – Toivo Roosma
2. EST 324 Tessa – Alar Ivanson
3. EST 353 Enel – Toomas Soots

IV grupp

1. EST 270 Merihunt – Andrus Leinštrep
2. EST 751 Minni – Andres Aavik
3. EST 668 Estella – Alar Laan