FOTOD: Kuuendat USS Security - KJK Kolmapäevakut saatis taaskord võrratu purjeilm


USS Security - Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt 6 - 11.06.2014
ORC I grupi jahid stardiliinilFoto: Piret Salmistu

Olgugi, et kesknädala hommikupoolik oli pealinnas üsna sombune ja vaikne, toimus päeva jooksul meeldiv ilmamuutus: taevas selgines, päike hakkas särama ja õhk kiiremini liikuma. Kui eelmisel hooajal kimbutasid kolmapäevaregatte tuulevaiksed ilmad ja udu, siis sel aastal saime maha pidada juba ei-tea-mitmenda regati, kus valitsesid meie laiuskraadidele ebatavaliselt soojad ja soodsad olud. Kesknädalast lõdvestust ja sportlikku pingutust jahtide pardail olid tulnud nautima 39 purjeka meeskonnad neljas arvestusgrupis.

Sarnaselt eelmisele nädalale oli väga tihe stardisagin esimeses grupis, kus asus liinile üksteiselt mõõtu võtma tervenisti 14 purjekat. Teises ja neljandas grupis startis vastavalt 11 ja 13 alust. Eriliseks tegi seekordse regati aga jahtlaev Minni, kes avas kolmanda grupi võistlusseeria sel aastal!

Kuna tuuleprognoos näitas vaikimise märke, said võistlejad võimalikult lühikese distantsi, et keegi ööhämarusse kaotsi ei läheks. Rada kulges Pirita jõe suudmest vasakul asunud stardialalt Katariina Kai toodri ning stardimärgi vahel, finish oli planeeritud vastu võtta keset jõge, kuid kuna tuul aina vähenes, võtsid korraldajad vastu otsuse pisut distantsi lühendada ning tervitasid võistlejaid lõpuvilega otse muulisuus. 

Katariina II - kapten Aivar Tuulberg Foto: Piret Salmistu
Seotud lood:


Elisa Passione Sailing Team - kapten Sven Heil Foto: Piret Salmistu


Minni - kapten Andres Aavik Foto: Piret Salmistu


Tipa - kapten Ivar Terase Foto: Piret Salmistu

Kõik jahid lõpetasid võidusõidu üsna üheskoos ning ca kahe tunniga. Finishi järgselt toimus tavaks saanud kogunemine Kalev Jahtklubi Lipuväljakul, et kaasa elada võidusõidu võitjaile. Tasapisi kogub külastajaid ka möödunud nädalast avatud olev Kalev Jahtklubi klubihoone katuseterrass, kus saab mugavalt pärast võidusõitu regatimuljeid jagada ja kogemusi vahetada. 

Reedel ja laupäeval toimub Kalev Jahtklubi Avamerepurjetamise Karikasarja SEIKO CUP 2014 järgmine osavõistlus - Merikotka regatt lühirajal, kuhu on oodata rohket osavõttu ning uhket pidu!

Parimad gruppide kaupa:
I grupp
1. EST 646 Katariina II - Aivar Tuulberg
2. EST 535 My Car - Andres Laul
3. EST 475 Forte - Jaak Jõgi

II grupp
1. EST 462 Elisa Passione ST - Sven Heil
2. EST 465 Jazz - Tarmo End 
3. EST 606 Brigitta X - Aleksandr Karboinov

III grupp 
1. EST 751 Minni - Andres Aavik

IV grupp
1. EST 383 Tipa - Ivar Terase
2. EST 715 Frida - Andres Kõnd
3. EST 23 Gamajon - Indrek Orav

ORC grupi tulemused

LYS grupi tulemused

ORC I grupi esikolmik: Katariina II, My Car, Forte Foto: Piret Salmistu


ORC II grupi esikolmik: Elisa Passione ST, Jazz, Brigitta-X Foto: Piret Salmistu


LYS grupi esikolmik: Tipa, Frida, Gamajon Foto: Piret Salmistu